Mládež 20.03.2019
Autor: Ondřej Mach

Další pozvánka! Baláž je znovu v nominaci reprezentace U17

V únoru byl vyhlášen nejlepším obráncem Evropského olympijského festivalu mládeže, teď je Ondřej Baláž opět nominován do reprezentace do 17 let. Na začátku dubna se zúčastní přípravného kempu a prestižního Turnaje pěti zemí ve švýcarské Basileji. Mezi náhradníky figuruje i Lukáš Stehlík.
Reprezentace do sedmnácti let má ve své nominaci opět litvínovskou stopu. Baláž byl nominován, aby Českou Republiku reprezentoval na Turnaji pěti zemí ve švýcarské Basileji. Akci bude předcházet ještě přípravný kemp v Karlových Varech, který startuje 5. dubna. Odjezd do Švýcarska je naplánován na 9. dubna, následně sedmnáctku čekají zápasy s výběry Ruska, Švýcarska, Finska a Švédska. Celá akce končí 14. dubna příjezdem zpátky na západ Čech.

Ondřej Baláž patří v kategorii U17 k oporám, v únoru byl klíčovým hráčem na Evropském olympijském festivalu mládeže, který mladí Češi vyhráli. Litvínovský talent byl navíc vyhlášen nejlepším obráncem turnaje. Letošní sezonu za sedmnáctku nastoupil k 23 utkáním (3+10), v tabulce pravdy má 4 plusové body. Mezi opory se řadí i v juniorském výběru Litvínova, kde v probíhajícím ročníku nasbíral ve 41 zápasech 25 bodů (6+19).

Mezi náhradníky v nominaci figuruje jiný hráč litvínovské juniorky, Lukáš Stehlík. Jedním z asistentů trenéra je pak Radim Skuhrovec.

Program české sedmnáctky na Turnaji pěti zemí:

10.4. 14:30 CZE - RUS

11.4. 18:00 SUI - CZE

12.4. 14:30 CZE - FIN

13.4. 18:00 SWE - CZE
Žáci před 2 dny

Zlatí třeťáci na multisportovním turnaji ve Varech

Třetí třída zakončila uplynulou sezonu účastí na Velikonočním multisportovním turnaji v Karlových Varech. S ostatními týmy poměřila síly v hokeji, plavání, atletice a fotbale. Nakonec obsadila celkové první místo.
Rozhovory - Junioři 19.04.2019

Hodně věcí jsem si uvědomil, hlásí Přemysl Svoboda

Uplynulá sezona pro něj byla zlomová. Přemysl Svoboda nejprve zářil v juniorce, čímž si řekl o šanci v litvínovském A-týmu, zahrál si play off Chance ligy v Litoměřicích a vysloužil si premiérovou pozvánku do reprezentační devatenáctky. Jak ji hodnotí?
Mládež 17.04.2019

Jan Myšák je v konečné nominaci na MS U18!

Česká reprezentace do osmnácti let v pondělí odpoledne odletěla na mistrovství světa do Švédska. Jedním z hráčů byl i šestnáctiletý litvínovský talent Jan Myšák. První zápas sehraje osmnáctka ve čtvrtek proti Bělorusku.