Rozhovory 23.01.2023
Autor: Kamila Stříteská

Facka nám pomohla, takový vstup se nesmí opakovat, ví Hlava

V zápase s Olomoucí si Nicolas Hlava zapsal hattrick a v bodové aktivitě pokračoval i v utkání s Vítkovicemi. Litvínovští inkasovali už po deseti vteřinách, ale nakonec dokázali otočit zápas na svou stranu a odvezli si dva body.

Nicolasi, začneme tím, že v zápase jste brzy inkasovali a prohrávali jste…

Myslím si, že prvních dvacet minut bylo z naší strany poněkud ospalých. Zápas jsme nezačali úplně dobře. Po první třetině jsme si v kabině něco řekli a začali jsme hrát o dost lépe. To se ukázalo také v přesilových hrách, kdy jsme dokázali dvě proměnit a dostali jsme se zpátky do zápasu.

Inkasovali jste už v 10. vteřině, co jste si říkali?

Zejména to, abychom se probrali. Dostali jsme hned na začátku takovou facku. Takhle nemůžeme vstupovat do zápasu, nesmí se to stávat. Vítkovice i další týmy, které nás čekají, jsou těžkými soupeři a my si tohle nemůžeme dovolit.

Viděl jste zmiňovanou inkasovanou branku, kterou vstřelit Krenželok?

Moc ne, protože jsme seděli na střídačce a najednou padl gól. Viděli jsme to na kostce. Zaspali jsme při střídání a pak jsme museli utkání dohánět.

Zdálo se “facka” vám ale pomohla…

Naštěstí ano.

Na zápas jste vyrazili ihned z Olomouce, tedy jste měli dostatečný komfort…

Možná jsme měli jet po Olomouci domů a pak přijet sem (smích). Když jsme hráli s Olomoucí, přijeli jsme v den zápasu a vstup se nám vydařil. Tohle se nám zkrátka nesmí stávat.

Klíčové byly asi přesilové hry, souhlasíte?

Ano, v utkání rozhodly. Je důležité, že nám to tam spadlo a zápas jsme dokázali ukopat.

Následné nájezdy jsou už loterií…

Ano, v nájezdech je to spíš o tom, jak podrží gólmani. Oba brankáři se předvedli ve velké parádě, takže jen klobouk dolů před nimi.

Rozhodl Michal Gut, je specialista na nájezdy nebo jste ho vyslali, protože se už nikdo jiný nenašel?

Už asi nevěděli koho tam poslat (smích). Guťák je šikovný a zakončil parádně. Jsme rádi, že takto rozhodl.

Až 13. série rozhodla. Zažil jste už takové nájezdy?

Myslím si, že ještě ne. Většinou se rozhodlo už v prodloužení, a nebo pak v nájezdech v první pětce.

Volili jste spíše střelbu než kličky, byli jste ovlivnění i kvalitou ledu?

Samozřejmě led už potom není tolik kvalitní a člověk nechce vymýšlet nějaké kličky, aby mu přeskočil puk. Guťák potom udělal kličku a vstřelil gól, takže nám ukázal, jak se to dělá (smích). 

Zápasy - Junioři 14.12.2022

Junioři si z Moravy žádné body nevezou, proti Olomouci padli 4:3

Zápas s posledním týmem tabulky vítězství nepřinesl. První třetina zápasu byla pouze zahřívací. Góly začaly padat až ve druhé třetině, kdy se Olomouci podařilo nahnat náskok 3 branek. Ovšem ne na dlouho. Dva góly padly i ze strany hostů, kdy se podařilo skórovat Hocelíkovi s Bednaříkem. Ve třetí třetině dokonce Litvínov stav vyrovnal. V poslední...
Více >
Zápasy - Junioři 10.12.2022

Junioři dnes prohráli s Pardubicemi

Litvínovským juniorům dnes nepřálo štěstí. Pardubicím se podařilo nad domácími zvítězit 1:5. Odváží si tedy z Litvínova cennou výhru.
Více >
Zápasy - Junioři 03.12.2022

Ani dnes to juniorům nevyšlo

Litvínov - Po včerejší prohře litvínovští junioři očekávali v dnešní hře zlepšení a výhru, což se však nekonalo a plzeňské hráče neudolali. Ti si odvezli z Litvínova výhru 3:6.
Více >