Konto našeho srdce 12.08.2022
Autor: Libor Weber

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.

Rodiče pro malého Vítka vytvořili doma speciální Snoezelen místnost, která má nepředstavitelné pozitivní účinky na jeho další vývoj. Pobyt v této místnosti se projevuje mimo jiné i tím, že malý pacient začíná brebentit a žvatlat a pro rozvoj dětí s Downovým syndromem se jedná o jednu z klíčových oblastí rozvoje. Tuto místnost si Vítek vyzkoušel na pražské klinice a rodiče se rozhodli vytvořit stejné prostředí i doma v Ústí nad Labem.

Základní pomůckou jsou optická vlákna se zdrojem v celkové hodnotě 19 000 Kč. Tato vlákna jsou pro děti bezpečná, nelámou se i když se malý pacient do nich zakousne. Celková léčba malého Vítka vyjde na spoustu peněz a právě z tohoto důvodu rodiče požádali Konto našeho srdce o pomoc. Kontaktovali jsme našeho hlavního partnera společnost Stebal, který neváhal, a i v tomto případě nám pomohl a zaplatil celou částku na pořízení optických vláken se zdrojem. Celý příběh malého Vítka můžete najít na webu https://www.neco-navic.cz/

Jedeme v tom spolu!

Fotogalerie

Zápasy - Junioři včera

Domácí vítězná šňůra juniorů pokračuje, Litvínov porazil Jihlavu 5:1

L i t v í n o v - Litvínovští junioři navázali na úspěšné domácí zápasy a porazili Jihlavu 5:1.
Více >
Konto našeho srdce 05.09.2022

Kontovka rozdávala radost v Kadani

Každý rok již pravidelně vyhlašuje Konto našeho srdce pro své fanoušky soutěž „Kontovka“. Pravidla jsou jednoduchá. Každý, kdo se chce zůčastnit této soutěže, si vybere jednoho i více hráčů a pravidelně v extraligové sezóně platí za jejich kanadské body částkou od 50 korun výše, dle vlastního uvážení.
Více >
Mládež 25.08.2022

Staň se hokejovým rozhodčím! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Více >
×
Odehrané 13:00 | Jun.
HC VERVA Litvínov
HC Kometa Brno
×
Odehrané 12:30 | Dor.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov