Mládež 31.01.2018
Autor: Martin Stříbrný

Hokejisté Ústeckého kraje na Olympiádě dětí a mládeže cenný kov nezískají, končí ve skupině

V neděli 28. ledna byla v pardubické Tipsport aréně slavnostně zahájena Olympiáda dětí a mládeže, jejímž pořadatelstvím byl pověřen Pardubický kraj. Do her, jejichž součástí je také hokejový turnaj, zasáhlo hned několik mládežníků hokejového Litvínova. Těm se bohužel pod vedením trenérů Šípa a Štěpánka nedařilo úplně podle představ, když v sedmičlenné skupině obsadili až čtvrté místo, což znamenalo definitivní konec nadějí na zisk cenných kovů.
Olympiáda dětí a mládeže se vrátila do Pardubického kraje po 15 letech. V červnu roku 2003 se zde konala ta historicky vůbec první a do Litomyšle, Chocně a Svitav se sjelo přes 3000 účastníků. Od 28. ledna do 2. února 2018 hostí Pardubický kraj tentokrát zimní variantu Her. O medaile se bojuje v jedenácti sportovních soutěžích (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy). Mladí olympionici jsou rozmístěni po městech Pardubického kraje, a to v Litomyšli, kde bude také olympijský dům, České Třebové, Vysokém Mýtě, Chocni, Letohradu, Čenkovicích a na Dolní Moravě.

Soupiska Ústeckého kraje

Brankáři: Lukáš Klika, David Čermák (oba Litvínov)

Obránci: Jakub Kadár (Litvínov), Štěpán Němec, Martin Pöschl, Jakub Kovár, David Martínek (Chomutov), Richard Jerábek, Pavel Tomšík, Ondřej Kylíšek (Ústí nad Labem)

Útočníci: Daniel Dej, Marek Slavík, David Skuhrovec, Jan Vopat, Martin Adámek (Litvínov), Ondřej Príhoda, Jan Spudich, Ondřej Čech, Filip Döring (Chomutov), Viktor Weis, Marek Krocker (Ústí nad Labem), Martin Pešta (Litoměřice)

Slavnostní zahájení Olympiády děti a mládeže

Výsledky Ústeckého kraje

1. den

Středočeský kraj – Ústecký kraj 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Theimer (Ticháček) – 5. Slavík (Skuhrovec), 28. Dej (Krocker)

Ústecký kraj – Zlínský kraj 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Slavík (Skuhrovec, Čech) – 28. Šindelek

2. den

Kraj Vysočina – Ústecký kraj 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Juřica (Kravec), 24. Dáňa (Macek), 45. Rauš (Menšík) – 21. Dej (Slavík, Adámek), 38. Pöschl (Krocker)

Plzeňský kraj – Ústecký kraj 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

3. den

Karlovarský kraj – Ústecký kraj 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Bubanec (März, Pišna), 16. Remeš (Botoš), 31. Remeš – 21. Adámek (Dej, Martínek), 22. Čech (Němec), 25. Krocker, 43. Dej

Ústecký kraj – Hlavní město Praha 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Konečná tabulka skupiny B

Výhry      Remízy      Prohry        Body        Skóre
1.Plzeňský kraj 4119 bodů17:12
2.Kraj Vysočina
4119 bodů14:10
3.   Hlavní město Praha
2317 bodů10:9
4.Ústecký kraj2317 bodů9:8
5.Karlovarský kraj
1234 body16:18
6.Středočeský kraj
1143 body11:13
7.Zlínský kraj
1143 body11:18

Preview - Dorost včera

Potvrdí dorost proti Třinci roli favorita?

Již ke třetímu zápasu v nadstavbě se postaví litvínovští dorostenci. Ti si z této části sezony zatím odnesli tři body za domácí výhru proti Brnu. Dokáže tým trenéra Tvrzníka navázat na toto vítězství a udrží domácí neporazitelnost? To vše zjistíme ve čtvrtek 5.12. od 17:30 na zimním stadionu v Litvínově.
Žáci před 2 dny

DEVÍTKA: Litvínov zvládl dvě venkovní utkání bez problému

Od posledního mládežnického přehledu uběhla zase nějaká doba a my vám nyní přinášíme další. Mladí chemici odehráli za posledních čtrnáct dní dva venkovní duely proti Sokolovu a Ústí nad Labem, v nichž vysoko zvítězili. Zastaví někdo černožlutou jízdu?
Zápasy - Dorost 01.12.2019

Tentokrát to nevyšlo, dorostenci podlehli pražské Slavii 2:5

Litvínov prožil úspěšný vstup do nadstavbové části, po skalpu Komety si brousil zuby také na Slavii. Ta úvodní utkání prohrála 3:4, když narazila na tuhý odpor Sparty. Diváci ve 2. kole viděli vyrovnanou první třetinu, poté se domácí prosadili třikrát za sebou. Chemici nedokázali ani jednou odpovědět, a tak po šesti výhrách ochutnali hořkost...