Rozhovory 20.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Jakub Petružálek: Není čas na zkoušení nových věcí, musíme bojovat

Na severu Čech vládne ponurá atmosféra. Verva má na kontě sérii sedmi proher bez výhry. Naposledy změřila síly s Olomoucí, která byla nad litvínovské síly a po prohře se černožluté utrpení ještě prohloubilo. Jedinou branku chemiků zapsal Jakub Petružálek.
Začátek nedělního zápasu měla v režii domácí Verva, kterou vpřed hnali fanoušci. Ti se radovali už po třiceti vteřinách, když Konráda překonal Hanzl. Sudí však posoudili, že brance předcházela přihrávka rukou Richarda Jarůška a trefa nebyla uznána. „Nevím, jestli nás neuznaný gól rozhodil,“ krčil rameny Petružálek. Incident doprovázel chaos, rozhodčí nejdříve gól uznali, poté byl ale na základě rozhodnutí videorozhodčího odvolán.

Verva zaznamenala sedmou prohru v řadě, naposledy Severočeši zvítězili 22. prosince v souboji s Pardubicemi. „Není čas na zkoušení nových věcí, musíme do toho jít po držce,“ popsal expresivně aktuální strategii. Přitom Litvínov v uplynulých zápasech odehrál dobrá utkání, soupeře přestřílel, ale chyběla tečka v podobě výhry. „Trápí nás zakončení,“ pokračoval sklesle Petružálek.

Litvínovský útočník se prosadil na konci první třetiny, kdy šikovně tečoval Ščotkovu ránu. Ani tento zásah neprobudil černožlutou produktivitu. Jakub Petružálek je aktuálně nejlepším hráčem Vervy, zcela jistě by to však vyměnil za týmový úspěch svého týmu. Zkušený forvard má na svém kontě 29 bodů za 8 branek a 21 přihrávek.

„Kdybychom věděli v čem to vězí, tak to změníme,“ odpovídal stručně zkušený útočník. „Olomouc nám zblokovala strašně moc střel,“ hledal důvod, proč se nemohla Verva prosadit.

Litvínovu aktuálně patří třináctá příčka a má stejně bodů jako poslední Pardubice, které ještě mají o dva zápasy více. „Víme, jaká je realita a musíme bojovat každý zápas,“ komentoval současnou situaci jediný úspěšný střelec. „Jiná cesta ven nevede,“uzavřel rozhovor Petružálek.

Preview - Dorost před 2 dny

Zabere dorost proti Hradci Králové?

Mladé litvínovské naděje po sérii kolísavých výkonů zavítají na led královéhradeckého Mountfieldu. Ten v poslední době podává podobně nepřesvědčivé výkony. Souboj 3. se 13. odstartuje v 17:30.
Rozhovory - Dorost před 2 dny

Na play-off se musíme lépe připravit, burcuje spoluhráče Eric Iljuk

Litvínovský dorost má za sebou nabitý program, v jednom týdnu čelil třem soupeřům. Mladí chemici nejdříve schytali „desítku“ od Havířova, poté v prodloužení uspěli proti Třinci. V následném domácím zápase ztratili vedení s Libercem. Jak hodnotí probíhající ročník útočník Eric Iljuk?
Zápasy - Junioři 15.02.2020

Další juniorská ztráta, Litvínov na Kladně prohrál 1:2

K l a d n o - Litvínovští junioři na čtvrteční výhru nad Slavií nenavážou. Rytíři na domácím ledě budovali svůj náskok v průběhu prvních čtyřiceti minut, snížení Ondřeje Baláže z posledního dějství už přišlo pozdě. V rámci DHL Superpoháru tak chemici končí potřetí ze čtyř zápasů bez bodů.