Rozhovory 04.02.2019
Autor: Tereza Čubanová

Jan Ščotka: Na jednu, dvě branky se nedá vyhrávat celou sezónu

Litvínov se v neděli, těsně před reprezentační pauzou utkal s týmem z chvostu extraligové tabulky. Pardubice zápas nevzdaly, utkání bylo vyrovnané. Dynamo si vedlo dobře, jeho snažení ale zastavili dva litvínovští borci, kteří dokázali vsítit gól do sítě Dynama. Jedním z nich byl expardubický obránce Jan Ščotka. ”Puk se ke mně odrazil a já měl před sebou prázdnou bránu, takže jsem to měl vlastně lehké,” nešetřil skromností Jan Ščotka.
Ač jsou Pardubice na samém dnu extraligové tabulky, nebyly pro Vervu lehkým soupeřem. Fotbalový výsledek 2:1 naštěstí skončil ve prospěch Litvínova. Skvělý Jaroslav Janus držel svůj tým celý zápas a za svá záda pustil pouze jeden gól. Černožlutou trefu zaznamenal útočník Jakub Petružálek a obránce Jan Ščotka, tomu se proti svému bývalému klubu v této sezóně velmi daří. Momentálně je suverénně nejproduktivnějším obráncem v dresu Litvínova. Na kontě má již 15 kanadských bodů. "Musím pochválit našeho brankáře Jaroslava Januse, ten chytá výborně každý zápas. To je naše silná stránka v bráně. My to naopak musíme zlepšit, musíme dávat více gólů. Na jednu nebo dvě branky se nedá vyhrávat celou sezónu," zhodnotil Ščotka momentální formu Vervy.

Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.