Rozhovory 04.02.2019
Autor: Tereza Čubanová

Jan Ščotka: Na jednu, dvě branky se nedá vyhrávat celou sezónu

Litvínov se v neděli, těsně před reprezentační pauzou utkal s týmem z chvostu extraligové tabulky. Pardubice zápas nevzdaly, utkání bylo vyrovnané. Dynamo si vedlo dobře, jeho snažení ale zastavili dva litvínovští borci, kteří dokázali vsítit gól do sítě Dynama. Jedním z nich byl expardubický obránce Jan Ščotka. ”Puk se ke mně odrazil a já měl před sebou prázdnou bránu, takže jsem to měl vlastně lehké,” nešetřil skromností Jan Ščotka.
Ač jsou Pardubice na samém dnu extraligové tabulky, nebyly pro Vervu lehkým soupeřem. Fotbalový výsledek 2:1 naštěstí skončil ve prospěch Litvínova. Skvělý Jaroslav Janus držel svůj tým celý zápas a za svá záda pustil pouze jeden gól. Černožlutou trefu zaznamenal útočník Jakub Petružálek a obránce Jan Ščotka, tomu se proti svému bývalému klubu v této sezóně velmi daří. Momentálně je suverénně nejproduktivnějším obráncem v dresu Litvínova. Na kontě má již 15 kanadských bodů. "Musím pochválit našeho brankáře Jaroslava Januse, ten chytá výborně každý zápas. To je naše silná stránka v bráně. My to naopak musíme zlepšit, musíme dávat více gólů. Na jednu nebo dvě branky se nedá vyhrávat celou sezónu," zhodnotil Ščotka momentální formu Vervy.

Mládež včera

Jan Myšák je v konečné nominaci na MS U18!

Česká reprezentace do osmnácti let v pondělí odpoledne odletěla na mistrovství světa do Švédska. Jedním z hráčů byl i šestnáctiletý litvínovský talent Jan Myšák. První zápas sehraje osmnáctka ve čtvrtek proti Bělorusku.
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce pomáhalo na BoBování

V sobotu 13. 4. 2019 opět KONTO NAŠEHO SRDCE pomáhalo tam, kde je třeba. Tentokrát jsme podpořili malou nemocnou Adélku z Oseka, která trpí cukrovkou 1. typu a celiakií.
Rozhovory - Junioři 12.04.2019

Body? Chci hlavně pomoct týmu, říká talent Baláž

Prodlouženou sezonu si v reprezentaci do sedmnácti let užívá jeden z nejtalentovanějších mladých obránců Litvínova - Ondřej Baláž. Na Turnaji pěti v Basileji se mu proti výběru Ruska dokonce podařilo vstřelit gól a pomoci tak českému týmu k výhře 4:2.