Rozhovory 23.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Je to pro mě výzva, chci pomoct týmu, říká Michal Moravčík

Jako výrazná posila dorazil tento týden na sever Čech reprezentační obránce Michal Moravčík. Pětadvacetiletý bek pomůže Litvínovu v těžkém závěru sezony, kdy se bude rozhodovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Jaké jsou jeho první dojmy?
„Beru to tak, jak to je. Udělám maximum, abych pomohl týmu a zachránili jsme tady extraligu,“ říká Moravčík na úvod.

Jako protihodnota zamířil do Plzně jeden z klíčových obránců Vervy v probíhajícím ročníku Adam Jánošík. Na jeho místo přišel právě Moravčík, který má zkušenosti se zámořským hokejem a dvěma světovými šampionáty.

„Určitě je to pro mě výzva. Z osobního hlediska chci podat co nejlepší výkon, abych z toho měl dobrý pocit. Hlavní je týmový výkon a my ho musíme předvést na ledě, ne tady. Jsou tady skvělí hráči, bohužel v této sezoně jim to tolik nelepí,“ tvrdí vysoký zadák původem z Klatov.

Moravčík se tak z týmu, který se pohybuje na čele tabulky, přesunul do Litvínova, kde bude bojovat o záchranu. S motivací ale podle svých slov problém nemá. „Nikdy jsem nic nevypouštěl, nemám to v povaze. Motivací je i reprezentace, nemám důvod se tady na to vybodnout. Dobrými výkony si třeba řeknu o nominaci a sezonu si prodloužím. Půjdu do toho na maximum a snad pomůžu,“ doufá.

Trenérský tým si od něj slibuje především komplexnost: kouč Kýhos může Moravčíka využívat v přesilových hrách i oslabeních. „Musím na obou stranách hřiště odvést to své, pomoct i v útoku. Prostě být spolehlivý bek, kterého můžete nasadit do každé situace,“ pokračuje Moravčík.

V záchranářském souboji se zřejmě bude rozhodovat mezi Litvínovem, Vítkovicemi a Pardubicemi. „Tabulku jsem upřímně nějak moc nesledoval, člověk si nechce zbytečně zaflákat hlavu. Asi si to ale rozdají tyhle tři týmy,“ uzavírá litvínovská posila.
Preview - Dorost před 2 dny

Zabere dorost proti Hradci Králové?

Mladé litvínovské naděje po sérii kolísavých výkonů zavítají na led královéhradeckého Mountfieldu. Ten v poslední době podává podobně nepřesvědčivé výkony. Souboj 3. se 13. odstartuje v 17:30.
Rozhovory - Dorost před 2 dny

Na play-off se musíme lépe připravit, burcuje spoluhráče Eric Iljuk

Litvínovský dorost má za sebou nabitý program, v jednom týdnu čelil třem soupeřům. Mladí chemici nejdříve schytali „desítku“ od Havířova, poté v prodloužení uspěli proti Třinci. V následném domácím zápase ztratili vedení s Libercem. Jak hodnotí probíhající ročník útočník Eric Iljuk?
Zápasy - Junioři 15.02.2020

Další juniorská ztráta, Litvínov na Kladně prohrál 1:2

K l a d n o - Litvínovští junioři na čtvrteční výhru nad Slavií nenavážou. Rytíři na domácím ledě budovali svůj náskok v průběhu prvních čtyřiceti minut, snížení Ondřeje Baláže z posledního dějství už přišlo pozdě. V rámci DHL Superpoháru tak chemici končí potřetí ze čtyř zápasů bez bodů.