Rozhovory 23.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Je to pro mě výzva, chci pomoct týmu, říká Michal Moravčík

Jako výrazná posila dorazil tento týden na sever Čech reprezentační obránce Michal Moravčík. Pětadvacetiletý bek pomůže Litvínovu v těžkém závěru sezony, kdy se bude rozhodovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Jaké jsou jeho první dojmy?
„Beru to tak, jak to je. Udělám maximum, abych pomohl týmu a zachránili jsme tady extraligu,“ říká Moravčík na úvod. 

Jako protihodnota zamířil do Plzně jeden z klíčových obránců Vervy v probíhajícím ročníku Adam Jánošík. Na jeho místo přišel právě Moravčík, který má zkušenosti se zámořským hokejem a dvěma světovými šampionáty. 

„Určitě je to pro mě výzva. Z osobního hlediska chci podat co nejlepší výkon, abych z toho měl dobrý pocit. Hlavní je týmový výkon a my ho musíme předvést na ledě, ne tady. Jsou tady skvělí hráči, bohužel v této sezoně jim to tolik nelepí,“ tvrdí vysoký zadák původem z Klatov. 


Moravčík se tak z týmu, který se pohybuje na čele tabulky, přesunul do Litvínova, kde bude bojovat o záchranu. S motivací ale podle svých slov problém nemá. „Nikdy jsem nic nevypouštěl, nemám to v povaze. Motivací je i reprezentace, nemám důvod se tady na to vybodnout. Dobrými výkony si třeba řeknu o nominaci a sezonu si prodloužím. Půjdu do toho na maximum a snad pomůžu,“ doufá.

Trenérský tým si od něj slibuje především komplexnost: kouč Kýhos může Moravčíka využívat v přesilových hrách i oslabeních. „Musím na obou stranách hřiště odvést to své, pomoct i v útoku. Prostě být spolehlivý bek, kterého můžete nasadit do každé situace,“ pokračuje Moravčík. 

V záchranářském souboji se zřejmě bude rozhodovat mezi Litvínovem, Vítkovicemi a Pardubicemi. „Tabulku jsem upřímně nějak moc nesledoval, člověk si nechce zbytečně zaflákat hlavu. Asi si to ale rozdají tyhle tři týmy,“ uzavírá litvínovská posila. 
Žáci včera

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Více >
Žáci před 2 dny

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Kladenský direkt, dorostenci nestačili na Rytíře a prohráli vysoko 1:5

Litvínovští dorostenci chtěli dát zapomenout na předešlý neúspěch proti Mladé Boleslavi, kdy selhali až v závěrečném prodloužení. Na ledě Kladna se ale nic neodvíjelo podle jejich představ, chemici rychle inkasovali a po patnácti minutách hry prohrávali 0:3. Jediný zásah Severočechů zajistil Vít Beran, černožlutí nakonec padli 1:5.
Více >