Rozhovory 28.05.2019
Autor: Ondřej Mach

Jiří Říha: V Litvínově je kvalitní mužstvo, na sezonu se moc těším

Verva už téměř před třemi týdny oznámila příchod nového ofenzivního obránce - Jiřího Říhy. Pro šestadvacetiletého beka je to třetí extraligové angažmá, uplynulou sezonu nastupoval za Kladno, kterému pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. Litvínov si od něj slibuje především zlepšení přesilových her.
Ex-boleslavský obránce se k týmu připojil minulý týden, dokonce už stihl absolvovat i fyzické testy v Olomouci. "Zatím se pořád rozkoukávám, jsem tu krátce. Je tady super parta," pochvaluje si Říha. "Byl jsem zatím jen na zimáku, nikde okolo. To mě ještě čeká."

Zároveň přiznává, že měl na stole více nabídek, jeho volba však byla vcelku jasná. "Rozhodl jsem se pro Litvínov. Mužstvo se zdá velmi kvalitní. Navíc je tu Jirka Šlégr, kterého jsem sledoval jako malý," říká. Vedení klubu od opočenského rodáka očekává hlavně zlepšení v přesilových hrách, ve kterých se týmu loni příliš nedařilo.

"Moc se těším. Doufám, že mi to tam bude padat i v Litvínově. Budu na tom pracovat," nechal se slyšet Říha. Poslední litvínovská akvizice se vyjádřila i k novým tréninkovým metodám v letní přípravě. "Je to pro mě něco jiného. Je to náročné, ale baví nás to, takže si myslím, že to je nastavené dobře. Tréninky jsou postavené od odborníků, má to hlavu a patu," doplňuje.

Jiří Říha v minulé sezoně odehrál čtyři utkání za extraligovou Boleslav, poté se přesunul na Kladno, kde pomohl k postupu. Ve 44 zápasech zapsal 27 bodů za 16 branek a 11 asistencí, což z něj dělá nejlepšího střelce mezi obránci. Nejlepší ročník však prožil v Jihlavě, kde překonal rekord ligy v produktivitě i počtu vstřelených branek.

Celý rozhovor s Jiřím Říhou:

Zápasy - Dorost dnes

Třetí prohra v řadě, dorostenci podlehli Vítkovicím 2:5

Černožlutým nadějím se v nadstavbě nedaří. Z posledních pěti utkání se dorostenci radovali pouze dvakrát. V šestém kole ELIOD Extraligy dorostu zavítali mladí chemici do Vítkovic. Ostravané rozhodli o dělbě bodů během první třetiny, kdy se dokázali třikrát prosadit. Hosté reagovali pouze jednou. V dalších částech hry se Vítkovice prezentovaly...
Zápasy - Junioři dnes

Z Boleslavi vítězně! Junioři přetlačili Bruslaře po nájezdech

M l a d á B o l e s l a v - Další zápasový víkend zakončila černožlutá juniorka vítězstvím. Utkání s Mladou Boleslaví přineslo tvrdý boj, navrch měli dlouho domácí. Dvanáct minut před koncem ale vyrovnal Vojtěch Kysela a rozhodnou tak muselo až prodloužení, potažmo samostatné nájezdy. V nich druhý bod pro chemiky získal Daniel Jouza.
Zápasy - Junioři včera

Junioři nestačili na Liberec, Tygři vyhráli 3:1

L i b e r e c - Junioři nastoupili v rámci 26. kola turnaje O Pohár DHL k utkání na ledě Bílých Tygrů Liberec. První branka padla až v závěru prvního dějství. Jedinou branku Litvínova vstřelil mladý útočník David Skuhrovec, pro kterého to byla první trefa v juniorském dresu.
Odehrané 17:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav