Rozhovory - Dorost 02.03.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Juniorka a její trápení. Dostáváme zbytečné branky, myslí si obránce Hocelík

Zažívá rozpačité pocity, zatímco dorostenci naskočili na vítěznou vlnu, černožlutá juniorka pokračuje v prohrách. Mladý litvínovský obránce Lukáš Hocelík dělí svůj čas do obou mládežnických kategorií. Dá se takové vytížení zvládnout?
„Stíhám to v pohodě,“ říká na úvod Hocelík. „Jediným problémem jsou tréninky s juniorkou, které jsou i ráno, takže věci do školy musím dodělávat večer,“ přiblížil každodenní rutinu. Šestnáctiletý obránce působí na pomezí juniorky a dorostu. „Více mi vyhovuje dorost, hraji tam druhou sezonu a utvořila se tam skvělá parta,“ pokračoval upřímně. „Vždycky jim chci, co nejvíce pomoct,“ dodal nadějný obránce.

Dorostu se aktuálně daří, hráči vyhráli dvakrát po sobě a jasně projevili zájem o play off. To by je nemělo minout. „Atmosféra je mnohem lepší než po venkovním tripu,“ vzpomenul na nepříjemnou porážku s Havířovem. „Chceme v sérii pokračovat,“ pravil Hocelík.

Mnohem horší situace je v litvínovské juniorce, ta v boji o DHL Superpohár tápe. Ze sedmi utkání vydolovala pouze jednu výhru v prodloužení. „Těžko říct, kde to vězí,“ načal ožehavé téma. „Osobně si myslím, že je problém ve střílení gólů a zbytečných faulech. Především dostáváme góly z našich chyb,“ přiblížil problematiku litvínovský obránce.

Vedle Lukáše Hocelíka si zahrál za juniorku také Adam Werner či Jakub Kadár. Ti však mají o polovinu méně zápasů. „Jsem za tuhle šanci hrozně rád a přeji Adamovi s Jakubem, aby dostávali více příležitostí,“ podotkl. „Rád bych se probojovat do sestavy pro příští sezonu,“ poodhalil své plány do budoucna.

Šikovný bek odehrál za dorostence 27 utkání a nasbíral dvanáct bodů. V juniorce má na svědomí patnáct střetnutí, během kterých zaznamenal jednu asistenci. „Nevyvedl se mi začátek sezony,“ říká hráč, který v minulém ročníku ELIOD Extraligy stihl 37 zápasů.

Mladá naděje se rozpovídala také o Litvínovu jako takovém. „Jednou bych chtěl hrát za áčko, je to můj sen,“ dodal horlivě. „Sleduji každý zápas. Kluci se teď zvedli, doufám, že se udrží,“ okomentoval sestupový boj litvínovské Vervy. „V áčku mám rád Jana Ščotku, líbí se mi jeho hra a přehled, který má,“ odpověděl na otázku ohledně oblíbeného hráče v černožlutém dresu.
Zápasy - Junioři před 3 dny

Ani dnes to juniorům nevyšlo

Litvínov - Po včerejší prohře litvínovští junioři očekávali v dnešní hře zlepšení a výhru, což se však nekonalo a plzeňské hráče neudolali. Ti si odvezli z Litvínova výhru 3:6.
Zápasy - Dorost před 3 dny

Litvínovští dorostenci dnes zaslouženě vyhráli

Litvínov - Dnešní zápas začal lepší hrou hostů, to se ale v druhé třetině změnilo a Litvínov bere body za vítězství.
Zápasy - Junioři 02.12.2022

Litvínovským juniorům se dnes nepovedlo dostat přes Spartu

Litvínov - Litvínovským hráčům dnes nepřálo štěstí a Sparta odjela s výhrou - 3:5.
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice