Rozhovory - Junioři 11.07.2019
Autor: Ondřej Mach

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.

Uplynulou sezonu vám play off uteklo jen o bod. Jak na to vzpomínáš?

Pro mě osobně byla minulá sezona asi nejlepší. Škoda, že se nám nepodařilo postoupit do play off. Alespoň na ní můžeme stavět, aby se nám to podařilo letos.

Jak se letos vyhnout výkyvům formy z loňského ročníku?

Především se musíme soustředit na cíl, který si vytyčíme. Tím nebude nic jiného než play off.

"Nebudeme mít jiný cíl než play off."

—  Dan Bartoš

Tento rok končí nepopulární nadstavba. Co na to říkáš?

Za mě je to dobře. Zápasy byly už tak samy o sobě dost náročné.

Změny prodělal i hrací systém. Vyhovují ti dvoukolové zápasy každý s každým?

Myslím, že se alespoň ukáže kvalita jednotlivých týmů. V předešlých sezonách jsme měli jednu z nejtěžších skupin a nepostoupili jsme do té lepší nadstavbové skupiny. V té horší jsme pak poráželi skoro každého, ale bodový rozdíl už jsme nedokázali stáhnout. Proto jsme nepostoupili do play off.

"Nový hrací systém ukáže kvalitu jednotlivých týmů."

—  Dan Bartoš

Ligu začínáte těžkým venkovním tripem do Prahy. Co od duelů se Spartou a Slavií očekávat?

S oběma týmy už jsme minulý rok hráli, takže tak nějak víme, co od nich čekat. Na začátek to jsou určitě nepříjemní soupeři.

V čem vidíš největší slabinu týmu a naopak přednost?

Slabinou určitě bude odchod Máry Berky do CHL, to bude citelná ztráta. Naší největší předností budou stejně jako minulý rok brankáři.

"Odchod Máry Berky do CHL bude citelná ztráta."

Jak si užíváš volno?

Zatím si volno užívám, doufám, že mi ho ještě trochu zbývá. (smích) Příprava byla náročná, odpočinek je potřeba.
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.