Rozhovory - Junioři 11.07.2019
Autor: Ondřej Mach

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.

Uplynulou sezonu vám play off uteklo jen o bod. Jak na to vzpomínáš?

Pro mě osobně byla minulá sezona asi nejlepší. Škoda, že se nám nepodařilo postoupit do play off. Alespoň na ní můžeme stavět, aby se nám to podařilo letos.

Jak se letos vyhnout výkyvům formy z loňského ročníku?

Především se musíme soustředit na cíl, který si vytyčíme. Tím nebude nic jiného než play off.

"Nebudeme mít jiný cíl než play off."

—  Dan Bartoš

Tento rok končí nepopulární nadstavba. Co na to říkáš?

Za mě je to dobře. Zápasy byly už tak samy o sobě dost náročné.

Změny prodělal i hrací systém. Vyhovují ti dvoukolové zápasy každý s každým?

Myslím, že se alespoň ukáže kvalita jednotlivých týmů. V předešlých sezonách jsme měli jednu z nejtěžších skupin a nepostoupili jsme do té lepší nadstavbové skupiny. V té horší jsme pak poráželi skoro každého, ale bodový rozdíl už jsme nedokázali stáhnout. Proto jsme nepostoupili do play off.

"Nový hrací systém ukáže kvalitu jednotlivých týmů."

—  Dan Bartoš

Ligu začínáte těžkým venkovním tripem do Prahy. Co od duelů se Spartou a Slavií očekávat?

S oběma týmy už jsme minulý rok hráli, takže tak nějak víme, co od nich čekat. Na začátek to jsou určitě nepříjemní soupeři.

V čem vidíš největší slabinu týmu a naopak přednost?

Slabinou určitě bude odchod Máry Berky do CHL, to bude citelná ztráta. Naší největší předností budou stejně jako minulý rok brankáři.

"Odchod Máry Berky do CHL bude citelná ztráta."

Jak si užíváš volno?

Zatím si volno užívám, doufám, že mi ho ještě trochu zbývá. (smích) Příprava byla náročná, odpočinek je potřeba.
Konto našeho srdce dnes

VIDEO: Konto našeho srdce pomáhalo tam, kde je třeba

Podívejte se s námi ve videu, kde všude Konto našeho srdce pomohlo. Děkujeme všem partnerům a Vám fanouškům, že společně s námi pomáháte tam, kde je třeba. Jedeme v tom spolu!
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce a HC Litvínov předali mamince Kačenky Zíkové roční permanentky

V pátek 13. 9. 2019 jsme společně se zástupci sportovního spolku HC Litvínov předali mamince Kačenky Zíkové dvě roční permanentní vstupenky do fitnessu HC Litvínov.
Žáci včera

SEDMIČKA: Vítězná desítka a karlovarský debakl, rozpačitý začátek litvínovské sedmé třídy

V rámci přísunu informací z mládežnických kategorií budeme přinášet dvoutýdenní souhrny z každé třídy. Sedmý zářijový den odstartovali svou sezonu také černožlutí sedmáci. V úvodu je čekal nedaleký Most, ve druhém kole vyzvali Severočeši extraligového souseda z Karlových Varů.