Rozhovory 06.11.2018
Autor: Ondřej Vlk

Kvalitních obránců je na trhu málo, říká generální ředitel J. Šlégr

Verva předvedla parádní vstup do sezóny, ale brankostroj se po odchodu Karla Kubáta zadrhl a Litvínov se začal střelecky trápit. Chemiky může v poslední době těšit jediné, že si nahráli dostatek bodů v úvodu soutěže. Jenže týmy zespodu tabulky se kvapem přibližují a Verva potřebuje především zlepšit mizernou koncovku, která tým z Podkrušnohoří v posledních kolech hodně trápí.
"Jakýkoliv gól přichází především z tréninku, hráči si to musí uvědomit. Jsem rád, že v posledním zápase začali konečně střílet na bránu i obránci. Když budeme hrát poctivě a hodně střílet, tak věřím, že nám to tam zase bude padat. Musíme tomu ale jít naproti, nemůžeme čekat na zázrak, nemůžeme čekat, že budeme hrát krásný hokej a dávat góly do prázdné branky, tak to v dnešním hokeji nefunguje," lamentuje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Litvínovští se trápí hlavně v přesilových hrách. Po odchodu Karla Kubáta do KHL přestaly přesilové hry fungovat a zatím litvínovští nenalezli cestu jak se ze střelecké krize probudit. Litvínov dál hledá ofenzivního obránce, ale situace na trhu není jednoduchá. "Kvalitních obránců po celé světě není dost. Oslovili jsme kolem deseti beků v průběhu odchodu Karla Kubáta a třikrát už to vypadalo, že je to na spadnutí. Měli jsme připravené konkrétní smlouvy a konkrétní dohody, ale nedopadlo to. Máme něco připraveného a tentokrát věřím, že to dopadne, že se naše rozhodnutí povede a daný hráč do týmu zapadne. Bližšší informace bychom měli mít snad do konce týdne," říká Jiří Šlégr.

Celý rozhovor s Jiřím Šlégrem:

Mládež před 3 dny

Myšák byl nominován na přípravné kempy reprezentace U18

Jan Myšák si skvělými výkony v litvínovském dresu řekl o nominaci do reprezentační osmnáctky. České mladíky čekají na konci března a počátku dubna dva přípravné kempy v Kravařích.
Rozhovory - Junioři 20.03.2019

Mužstvo udělalo ohromný pokrok, hlásí trenér juniorky Mrázek

Junioři letos sezonu zakončili těsně před branami play off. Jak letošní ročník hodnotí trenér Radek Mrázek?
Mládež 20.03.2019

Další pozvánka! Baláž je znovu v nominaci reprezentace U17

V únoru byl vyhlášen nejlepším obráncem Evropského olympijského festivalu mládeže, teď je Ondřej Baláž opět nominován do reprezentace do 17 let. Na začátku dubna se zúčastní přípravného kempu a prestižního Turnaje pěti zemí ve švýcarské Basileji. Mezi náhradníky figuruje i Lukáš Stehlík.