A-tým 29.09.2022
Autor: Vladislav Kollert

Litvínov posiluje obranné řady. Z AHL přichází pravák Josh Wesley

HC VERVA Litvínov přivádí novou posilu do obranných řad. Tou je šestadvacetiletý obránce Josh Wesley, který loňský ročník odehrál na farmě St. Louis ve Springfieldu Thunderbirds. „Dlouhodobě jsme sháněli ještě jednoho obránce. Věříme, že svými parametry dokáže také přitvrdit naší hru,” říká generální ředitel Pavel Hynek.

Josh Wesley nastoupil do sedmi sezón v AHL, kde si připsal celkem 166 startů včetně play-off a nasbíral 27 bodů. Čtyři sezóny působil také v ECHL, ve které nastoupil do 135 utkání a nasbíral 64 bodů. Angažmá v Litvínově pro něj bude prvním evropským působištěm. Rodák z amerického Hartfordu bude se svými 191 centimetry druhým nejvyšším hráčem chemiků po Danielu Kolářovi. Je synem slavného Glena Wesleyho, který má přes 1600 startů v NHL a s Carolinou Hurricanes oslavil zisk Stanley Cupu v sezóně 2005/2006.

„Je to oboustranný obránce, který by nám měl pomoci dát nějaké góly. Věříme, že Josh bude platnou posilou i posílením konkurence v obranných řadách," říká hlavní trenér Litvínova Vladimír Růžička.

Kompletní kariérní statistiky Joshe Wesleyho:

Zápasy - Junioři před 3 dny

Ani dnes to juniorům nevyšlo

Litvínov - Po včerejší prohře litvínovští junioři očekávali v dnešní hře zlepšení a výhru, což se však nekonalo a plzeňské hráče neudolali. Ti si odvezli z Litvínova výhru 3:6.
Zápasy - Dorost před 3 dny

Litvínovští dorostenci dnes zaslouženě vyhráli

Litvínov - Dnešní zápas začal lepší hrou hostů, to se ale v druhé třetině změnilo a Litvínov bere body za vítězství.
Zápasy - Junioři 02.12.2022

Litvínovským juniorům se dnes nepovedlo dostat přes Spartu

Litvínov - Litvínovským hráčům dnes nepřálo štěstí a Sparta odjela s výhrou - 3:5.
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice