Reprezentace 15.11.2022
Autor: Kamila Stříteská

Litvínov v reprezentaci

Litvínovští hokejisté mají reprezentační povinnost za sebou a už se připravují na další extraligový duel. Patrik Zdráhal si s českým výběrem zapsal jednu asistenci. Na Německém poháru figuroval Matúš Sukeľ v pozici asistenta kapitána slovenské reprezentace a Denis Godla odchytal jeden zápas. Polsko pro změnu vyhrálo turnaj v Litvě.

Zdráhal na Karjala Cupu

Karjala Cup začal ve čtvrtek 10. 11. utkání Česka se Švédskem. Litvínovský reprezentant Patrik Zdráhal sledoval zápas pouze z tribuny. Příležitost dostal ve druhém zápase, ve kterém český výběr nastoupil proti Finsku. Zdráhal si připsal asistenci při prvním českém gólu z hole Jiřího Smejkala. Třetí duel proti Švýcarsku zůstal pro litvínovského útočníka bezbodový. Patrik Zdráhal si tak ve dvou zápasech připsal asistenci.

Výsledky Karjala Cupu

Švýcarsko - Finsko 3:2 po samostatných nájezdech

Česko - Švédsko 1:4

Švédsko - Švýcarsko 3:2 v prodloužení

Finsko - Česko 2:5

13. 11. neděle

Česko - Švýcarsko 2:3 v prodloužení

Finsko - Švédsko 4:1

1. Švédsko (8:7)  5 bodů

1. Švýcarsko (8:7) 5 bodů

3. Česko (8:9) 4 body

3. Finsko (8:9) 4 body

Sukeľ a Godla na Německém poháru

Reprezentační pozvánku ze své země dostal také Matúš Sukeľ, který patřil mezi nejzkušenější hráče slovenského výběru. “Když jsem se podíval na nominaci, říkal jsem si, že stárnu. Patřil jsem mezi nejzkušenější hráče v mužstvu,” uvedl Sukeľ ještě před začátkem turnaje v Německu. V Litvínově nosí slovenský útočník nově kapitánské “céčko”. “V první okamžik mě to nenapadlo, ale později mi došlo, jaké hráče a kapitány Litvínov vychoval. Cítím o to větší zodpovědnost a čest. Ještě když jsem první cizinec s céčkem v klubu,” říká nový litvínovský kapitán. Důležitého postavení dostal také na Německém poháru, kde figuroval v pozici asistenta kapitána Rosandiče. Favorité na vítěze turnaje nakonec obsadili poslední místo.

Denis Godla v Německu odchytal první zápas turnaje. V úvodním duelu s Rakouskem inkasoval tři branky při prohře 2:3 v prodloužení.

Výsledky Německého poháru

Rakousko - Slovensko 3:2 v prodloužení

Německo - Dánsko 3:2 v prodloužení

Slovensko - Dánsko 3:4 v prodloužení

Německo - Rakousko 3:0

13. 11. neděle

Dánsko - Rakousko 1:3

Německo - Slovensko 3:0

1. Německo (9:2) 8 bodů

2. Rakousko (6:6) 5 bodů

3. Dánsko (7:9) 3 body

4. Slovensko (5:10) 2 body

Polsko ovládlo Baltic Challenge Cup

Polsko během reprezentační přestávky sehrálo mezinárodní turnaj v Litvě. Na úvod porazili naši severní sousedé domácí Litvu 4:2, když útočník Pawel Zygmunt pečetil vítězství trefou do prázdné branky. V dalším zápase Polsko deklasovalo B-tým Lotyšska 9:0, Pawel Zygmunt si připsal jednu branku a dvě asistence. Na závěr potom polsky národní tým zvítězil nad Estonskem 5:3.

Výsledky Baltic Challenge Cupu

Litva - Polsko 2:4

Estonsko - Lotyšsko B 2:1

11. 11. pátek

Litva - Estonsko 3:4 po nájezdech

Lotyšsko B - Polsko 0:9

Litva - Lotyšsko B 5:3

Polsko - Estonsko 5:3

1. Polsko (18:5) 9 bodů

2. Estonsko (9:9) 5 bodů

3. Litva (10:11) 4 body

4. Lotyšsko B (4:16) 0 bodů

Foto: Pavel Mazáč / Sport, Evaldas Šemiotas

Zápasy - Junioři 14.12.2022

Junioři si z Moravy žádné body nevezou, proti Olomouci padli 4:3

Zápas s posledním týmem tabulky vítězství nepřinesl. První třetina zápasu byla pouze zahřívací. Góly začaly padat až ve druhé třetině, kdy se Olomouci podařilo nahnat náskok 3 branek. Ovšem ne na dlouho. Dva góly padly i ze strany hostů, kdy se podařilo skórovat Hocelíkovi s Bednaříkem. Ve třetí třetině dokonce Litvínov stav vyrovnal. V poslední...
Zápasy - Junioři 10.12.2022

Junioři dnes prohráli s Pardubicemi

Litvínovským juniorům dnes nepřálo štěstí. Pardubicím se podařilo nad domácími zvítězit 1:5. Odváží si tedy z Litvínova cennou výhru.
Zápasy - Junioři 03.12.2022

Ani dnes to juniorům nevyšlo

Litvínov - Po včerejší prohře litvínovští junioři očekávali v dnešní hře zlepšení a výhru, což se však nekonalo a plzeňské hráče neudolali. Ti si odvezli z Litvínova výhru 3:6.