Rozhovory 25.05.2023
Autor: Vladislav Kollert

Lotyšská pohádka na MS očima Zileho: Hráli jsme srdcem, aréna nás hnala dopředu

Český národní tým se s hokejovým MS rozloučil, litvínovská stopa však v Rize nekončí. Tým Lotyšů před domácím publikem zaskočil favorizované Švédy a poprvé v historii postoupil do semifinále tohoto prestižního turnaje. Jak oslavy probíhaly si můžete přečíst v exkluzivním rozhovoru s Kristapsem Zilem níže.

Krisi, obrovská gratulace z Litvínova. Jaký to byl zápas a jak se cítíš?

Zápas to byl ohromně těžký. Švédsko má velice dobrý tým, hráli skvěle, ale my Lotyši jsme hráli srdcem a to nás táhlo. Hráli jsme jako jeden, snažili jsme se skákat do střel, pomáhat golmanovi a dělat vše proto, abychom už nedostali další gól. V obraně jsme odvedli kus poctivé práce a to je důvod, proč jsme vyhráli. Skvělý brankář, poctivá obrana a velká srdce. 

To vše se událo doma, před domácími fanoušky. 

Atmosféra byla naprosto neuvěřitelná. Lotyši mají hokej rádi, hodně ho prožíváme. Věděli jsme, že se o naše fanoušky budeme moci opřít a ti nás nezklamali. Bylo to úžasné, celá arena nás hnala dopředu a na ledě jsme to vnímali. V těžkých chvílích nás držely hlavně tribuny.

Je to tvé páté mistrovství, předpokládám, že pravděpodobně nejlepší?

Určitě, o tom není pochyb. Nedá se to s ničím srovnat. Turnaj ještě není na konci, ale už teď vím, že na to nikdy nezapomenu, nehledě na to, co se v semifinále stane. Jsme malou zemí, pořádat mistrovství je pro nás velkou událostí. Je to zážitek, který může přijít jednou za život, ačkoliv doufám, že to není naposledy (směje se). Musíme si to užívat, ještě nic nekončí a my se pokusíme odvést co nejlepší práci až do úplného konce.

Jak se na semifinále budeš připravovat?

Odpočívat, odpočívat a odpočívat. Musíme trochu uklidnit emoce a vrátit se zpět do reality. Zítra letíme do finského Tampere, chceme se na Kanadu připravit co nejlépe a musíme se na zápas soustředit. 

Mládež před 3 dny

Slavík o historickém milníku: Jsem na mužský hokej připravený

Uplynulý ročník juniorské extraligy nepatřil pro litvínovské mladíky k nejpodařenějším, na jeden velký milník však černožlutí dosáhli: útočník Marek Slavík vyhrál bodování základní části. To se naposledy povedlo Vladislavu Vrtkovi v sezóně 2005/2006, kdy ovládl juniorskou extraligu s 66 body.
Více >
Konto našeho srdce 23.05.2023

Derniéra dvojčat pomohla i Janu Alinčovi

Konto našeho srdce využilo potenciál rozlučkového zápasu Viktora Hübla a Františka Lukeše, kterému dalo charitativní rozměr. Výtěžek akce putoval na pomoc bývalému vynikajícímu litvínovskému utočníkovi.
Více >
Mládež 07.04.2023

Dorostenci uhájili extraligovou příslušnost

Mladí chemici si v předposledním utkání baráže zajistili setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští ročník.
Více >