Rozhovory 09.01.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

Máme dlouhodobě problém ve druhých třetinách, kroutí hlavou Petr Straka

Severočeši tajně doufali, že by v zápase s Kometou mohli zlomit prokletí smolných konců. Během první třetiny chemici dvakrát skórovali. Jeden zásah obstaral Balinskis, za druhým stál útočník Petr Straka. Více bodů ale nakonec bralo hostující Brno.

Litvínov nezačal utkání vůbec špatně, protože už po deseti minutách slavil Balinskis, jemuž asistoval Fronk. Mladý útočník dostal od kouče Růžičky prostor v první formaci. O několik chvil později nasměroval Vervu za body Straka. Jenže Kometa nechtěla svou kůži nechat lacino a díky přesilovkové brance Zaťoviče zaznamenala kontaktní gól. Ve třetím dějství se hosté na chemiky dotáhli zásluhou obránce Tanseyho. Obrat nakonec dokončil v prodloužení produktivní Mueller.

„První třetina byla z naší strany dobrá, využili jsme šance a odskočili jsme,“ načal pozápasové hodnocení Petr Straka. „Kometa sice tlačila, ale nejsem si jistý, jestli to je díky nim nebo nám,“ přemítal nahlas. „Máme dlouhodobě problém v druhých třetinách, přišlo mi jako bychom se zalekli vedení,“ kroutil hlavou šikovný útočník, který zamířil do Litvínova před letošní sezonou.

„Musíme si hlavně srovnat, co chceme hrát,“ řekl Straka. „Kometa ale dneska byla hratelná,“ pokračoval v hodnocení. „Všichni soupeři budou hladoví, protože chtějí získávat body do tabulky, která je nesmírně našlapaná,“ poohlédl se uplynulým zápasem.

„Jsem hrozně rád, že to tam padlo,“ okomentoval svou trefu, ta přišla po nezvykle dlouhé době. Straka totiž čekal na gólový zásah 23 zápasů. „Vím, že dokážu být pro tým prospěšný i bez vstřelených branek, i když jako útočník je chci dávat,“ odpovídal forvard na dotěrné otázky. „Šancí jsem měl mraky,“ odtušil upřímně. „Pro mě je důležitější výkon týmu, na druhou stranu doufám, že se to nyní zlomí a budu mít větší štěstí v koncovce,“ řekl na adresu své produktivity.

Celý rozhovor s Petrem Strakou:

Zápasy - Junioři před 3 dny

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Zápasy - Junioři 21.01.2022

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Konto našeho srdce 21.01.2022

Konto našeho srdce společně s Nadačním fondem FK Teplice a partnerem Dvěplusdvě pomohli malému Jáchymovi

Jáchymovi jsou čtyři roky a už od prenatálního období musí bojovat. Krvácení do mozku mu způsobilo atrofii tohoto důležitého orgánu. Následně nehoda způsobila dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci, epilepsii, vadu sluchu a celkové opoždění vývoje.
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha