Rozhovory 24.09.2022
Autor: Kamila Stříteská

Matúš Sukel: Od zápasu se musíme odrazit

Autorem druhého a vyrovnávacího gólu Litvínova se stal Matúš Sukel, který byl rovněž zvolen nejlepším hráčem pátečního zápasu. „Mrzí nás, že jsme nezískali druhý bod v prodloužení nebo nájezdech. Zápas už vypadal lépe. Po třech porážkách jsme se vrátili k určitým věcem a hráli jsme dobře. Od takového zápasu se musíme odrazit a vyhrávat další utkání,” ví slovenský útočník.

Matúši, jaká je atmosféra v kabině po dalším prohraném zápase, ale se ziskem alespoň jednoho bodu?

Mrzí nás, že jsme nezískali druhý bod v prodloužení nebo nájezdech. Zápas už vypadal lépe. Po třech porážkách jsme se vrátili k určitým věcem a hráli jsme dobře. Od takového zápasu se musíme odrazit a vyhrávat další utkání.

Ubránili jste dvojité oslabení. Mrzí o to víc, že i s touto komplikací jste získali jen bod?

Popravdě jsem si po ubráněném oslabení říkal, že teď už musíme vyhrát. Na konci jsme měli dvouminutovou přesilovku my, ale nedokázali jsme ji využít. Prodloužení a následné nájezdy jsou vabank. Ubránit dlouhé oslabení 3 na 5 není jednoduché obzvlášť proti Liberci. Je škoda, že když se nám podařilo to ubránit, tak jsme nedokázali proměnit naší přesilovou hru v závěru. Našimi přesilovými hrami si vůbec nepomáháme už od začátku ligy, dáváme málo gólů, což musíme do dalších zápasů jednoznačně zlepšit.

Zdálo se, že v herním projevu je větší herní dynamika…

Byli jsme aktivnější než minulé zápasy. Hráli jsme jako tým a pomáhali jsme si, což v zápase s Budějovicemi chybělo.

Cítíte na týmu pomyslnou deku nebo jste po porážkách ještě v klidu?

Nenazval bych to dekou, ale prohrát čtyři zápasy je nepříjemné. Po zápasu s Budějovicemi jsme trochu padli na zadek a začali jsme opět plnit to, co jsme měli. Musíme se od toho odrazit, ať už to jsou souboje jeden na jednoho až postupně dál. Pak můžeme vyhrávat zápasy. 

Zápasy - Dorost před 2 dny

Dorost nadělil poslednímu Kladnu půltucet branek

K dalšímu utkání vyrazili litvínovští dorostenci na led poslední Kladna. Z desetibrankové přestřelky vyšla nakonec lépe Verva, která veze na sever Čech tři body.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři​ padli brankou v závěru

Mladí hráči Vervy rozehráli nadstavbu cennou výhrou v Českých Budějovicích, dnes se poprvé představili před svými fanoušky.
Více >
Zápasy - Dorost 07.12.2023

Dorost ztratil dobře rozehraný zápas s Motorem, přesto bere aspoň bod

Základní část Extraligy dorostu se pomalu blíží do svého finále. V dalším zápase Litvínov přivítal na svém ledě jihočeský Motor.
Více >