Rozhovory 25.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Michal Moravčík: Musíme pokračovat v takových výkonech

Úspěšnou premiéru zažil Michal Moravčík. Litvínovský bek ještě minulý týden hájil barvy Plzně, v rámci výměny ale zamířil na sever Čech. Proti Kladnu se představil po boku Jiřího Říhy, vedle důrazného obránce to Moravčíkovi šlo a připsal si dokonce první asistenci.
„Byl to těžký zápas,“ vydechl na úvod Moravčík. „Bylo důležité, že jsem na začátku získali klid a po inkasovaných gólech jsme nepanikařili,“ stručně shrnul pocity z prvního zápasu. V pátečním utkání strávil Moravčík na ledě skoro 27 minut, což je velká porce minut. „Počítal jsem s tím a jsem za to rád,“ komentoval svůj ice time. „Trenéři mě na to připravili,“ dodal.

Výměna byla ohlášena v průběhu týdne. Litvínov nabídl Plzni Adama Jánošíka, který patřil k nejlepším bekům na severu Čech. Opačnou cestou putoval právě Moravčík. „Kluci chtějí bojovat,“ řekl o náladě v týmu. Pro českého reprezentanta šlo doslova o šok, protože se přesunul z prvních pater tabulky na samotný chvost. „Musíme pokračovat v takových výkonech,“ pokračoval optimisticky.

Na ZS Ivana Hlinky probíhala v týdnu čistka, která se dotkla několika hráčů. Kádr opustil Kašpar, Kubát či Mikúš. „Atmosféra byla sice trochu tišší, ale zlepšilo se to,“ přiblížil rozpoložení týmu. „Přišel jsem s čistou hlavou a doufám, že svoje nadšení přesunu i na kluky,“ pokračoval.

Litvínovu se proti Kladnu dlouhodobě daří, v aktuálním ročník vyšla vždy lépe Verva. „To jsem ani nevěděl,“ reagoval s úsměvem Moravčík. „Dnešní utkání se povedlo, ale jsou tam stále věci, na kterých musíme zapracovat,“ podotkl upřímně obránce. „Chci týmu pomoci, protože Extraliga do Litvínova prostě patří,“ pravil na závěr.

Celý rozhovor s Michalem Moravčíkem:

Preview - Dorost před 2 dny

Zabere dorost proti Hradci Králové?

Mladé litvínovské naděje po sérii kolísavých výkonů zavítají na led královéhradeckého Mountfieldu. Ten v poslední době podává podobně nepřesvědčivé výkony. Souboj 3. se 13. odstartuje v 17:30.
Rozhovory - Dorost před 2 dny

Na play-off se musíme lépe připravit, burcuje spoluhráče Eric Iljuk

Litvínovský dorost má za sebou nabitý program, v jednom týdnu čelil třem soupeřům. Mladí chemici nejdříve schytali „desítku“ od Havířova, poté v prodloužení uspěli proti Třinci. V následném domácím zápase ztratili vedení s Libercem. Jak hodnotí probíhající ročník útočník Eric Iljuk?
Zápasy - Junioři 15.02.2020

Další juniorská ztráta, Litvínov na Kladně prohrál 1:2

K l a d n o - Litvínovští junioři na čtvrteční výhru nad Slavií nenavážou. Rytíři na domácím ledě budovali svůj náskok v průběhu prvních čtyřiceti minut, snížení Ondřeje Baláže z posledního dějství už přišlo pozdě. V rámci DHL Superpoháru tak chemici končí potřetí ze čtyř zápasů bez bodů.