Rozhovory 25.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Michal Moravčík: Musíme pokračovat v takových výkonech

Úspěšnou premiéru zažil Michal Moravčík. Litvínovský bek ještě minulý týden hájil barvy Plzně, v rámci výměny ale zamířil na sever Čech. Proti Kladnu se představil po boku Jiřího Říhy, vedle důrazného obránce to Moravčíkovi šlo a připsal si dokonce první asistenci.
„Byl to těžký zápas,“ vydechl na úvod Moravčík. „Bylo důležité, že jsem na začátku získali klid a po inkasovaných gólech jsme nepanikařili,“ stručně shrnul pocity z prvního zápasu. V pátečním utkání strávil Moravčík na ledě skoro 27 minut, což je velká porce minut. „Počítal jsem s tím a jsem za to rád,“ komentoval svůj ice time. „Trenéři mě na to připravili,“ dodal.

Výměna byla ohlášena v průběhu týdne. Litvínov nabídl Plzni Adama Jánošíka, který patřil k nejlepším bekům na severu Čech. Opačnou cestou putoval právě Moravčík. „Kluci chtějí bojovat,“ řekl o náladě v týmu. Pro českého reprezentanta šlo doslova o šok, protože se přesunul z prvních pater tabulky na samotný chvost. „Musíme pokračovat v takových výkonech,“ pokračoval optimisticky.

Na ZS Ivana Hlinky probíhala v týdnu čistka, která se dotkla několika hráčů. Kádr opustil Kašpar, Kubát či Mikúš. „Atmosféra byla sice trochu tišší, ale zlepšilo se to,“ přiblížil rozpoložení týmu. „Přišel jsem s čistou hlavou a doufám, že svoje nadšení přesunu i na kluky,“ pokračoval.

Litvínovu se proti Kladnu dlouhodobě daří, v aktuálním ročník vyšla vždy lépe Verva. „To jsem ani nevěděl,“ reagoval s úsměvem Moravčík. „Dnešní utkání se povedlo, ale jsou tam stále věci, na kterých musíme zapracovat,“ podotkl upřímně obránce. „Chci týmu pomoci, protože Extraliga do Litvínova prostě patří,“ pravil na závěr.

Celý rozhovor s Michalem Moravčíkem:

Žáci včera

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Žáci před 2 dny

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Zápasy - Dorost před 3 dny

Kladenský direkt, dorostenci nestačili na Rytíře a prohráli vysoko 1:5

Litvínovští dorostenci chtěli dát zapomenout na předešlý neúspěch proti Mladé Boleslavi, kdy selhali až v závěrečném prodloužení. Na ledě Kladna se ale nic neodvíjelo podle jejich představ, chemici rychle inkasovali a po patnácti minutách hry prohrávali 0:3. Jediný zásah Severočechů zajistil Vít Beran, černožlutí nakonec padli 1:5.