Junioři 15.06.2020
Autor: Ondřej Mach

Místo juniorky Německo! Útočník Krocker odchází do Regensburgu

V nadcházejícím ročníku se měl posunout do starší mládežnické kategorie a znovu si vyzkoušet nejvyšší juniorskou soutěž. Jenže Marka Krockera v příštím roce v dresu Litvínova nejspíš neuvidíme. Sedmnáctiletý útočník v rozhovoru pro litoměřický web prozradil, že bude nastupovat za bavorské Řezno.
„Regensburg o mě jevil zájem už tři roky nazpátek. Každou chvíli mi psali, jestli bych neměl zájem hrát v jejich klubu. Vždycky jsem si ale před sezonou říkal, že chci zůstat v Česku. Zároveň jsem podvědomě věděl, že do Německa stejně jednou odejdu,“ přibližuje Krocker na webu hclitomerice.cz.

Šikovný útočník odehrál za chemiky poslední dvě sezony, v obou z nich se zařadil mezi nejdůležitější hráče litvínovského dorostu. V uplynulém ročníku nosil na dresu kapitánské céčko a v 38 duelech zaznamenal 26 bodů za dvanáct branek a čtrnáct asistencí.

„Určitě mi to pomohlo a získal jsem plno nových zkušeností. Poznal jsem nové lidi a naučil se hrát s každým v každé situaci. Stále jsem totiž měnil pozici a hrál v lajně s někým jiným. Byla to určitě čest. Jsem strašně rád, že jsem dostal důvěru,“ říká forvard s německým původem na stránkách Stadionu.

Teď už se Krocker těší na novou kapitolu. „Zahraničí je určitě něco nového. Vždycky je to něco jiného a stojí za to vyzkoušet si takové angažmá. I proto jsem se pro něj rozhodl,“ vysvětluje.

Nový trenér litvínovské juniorky Martin Tvrzník tak přišel o jednoho z pravděpodobných tahounů svého týmu. Krocker za juniory sehrál dva zápasy v sezoně 2018/19, další už ale nepřidá.

Junioři včera

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.