Rozhovory 03.02.2019
Autor: Ondřej Mach

Nebýt Januse, tak dnes vyhrály Pardubice, ví Jakub Petružálek

Litvínov v neděli dlouho nemohl najít recept na urputnou pardubickou obranu. K obratu černožluté nasměroval až Jakub Petružálek, jenž ve druhé třetině propálil Milana Kloučka. Na jeho branku v posledním dějství navázal Jan Ščotka, Verva tak dnes na svém ledě vyválčila důležité tři body.
Pro třiatřicetiletého útočníka to byla sedmá branka v sezóně a čtvrtá v posledních čtrnácti dnech. Litvínovský navrátilec nasbíral v probíhajícím ročníku již 26 bodů a řadí se na druhé místo týmové produktivity za Františka Lukeše. "Byl to strašně těžký zápas, i když jsou Pardubice poslední. My jsme zase nezačali dobře, hráli jsme naivní hokej," zhodnotil Petružálek duel s Pardubicemi. Zároveň vyzdvihl výkon Jaro Januse, jenž si připsal 24 zákroků. "Nabídli jsme jim hodně šancí, dneska nás opět podržel Jaro. Měli tam vyložené šance, kdy jezdili dva na jednoho nebo jeden na nikoho," pochválil litvínovskou jedničku.

Litvínovský útočník se vyjádřil i k nepříliš dobré formě na domácím ledě. "Asi nejsme koncentrovaní, nedokážeme si v hlavách srovnat, co chceme," řekl k posledním domácím zápasům. Litvínov teď čeká desetidenní reprezentační pauza, po které zbývá odehrát posledních deset zápasů základní části. Verva momentálně drží desátou příčku, zajišťující předkolo play-off, na jedenáctý Zlín má k dobru pět bodů. "Budeme mít větší klid na trénování. Musíme zapracovat hlavně na přesilovkách, kde nám to hodně vázne," uzavírá Jakub Petružálek.

Celý rozhovor s Jakubem Petružálkem:

Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.