Rozhovory 03.02.2019
Autor: Ondřej Mach

Nebýt Januse, tak dnes vyhrály Pardubice, ví Jakub Petružálek

Litvínov v neděli dlouho nemohl najít recept na urputnou pardubickou obranu. K obratu černožluté nasměroval až Jakub Petružálek, jenž ve druhé třetině propálil Milana Kloučka. Na jeho branku v posledním dějství navázal Jan Ščotka, Verva tak dnes na svém ledě vyválčila důležité tři body.
Pro třiatřicetiletého útočníka to byla sedmá branka v sezóně a čtvrtá v posledních čtrnácti dnech. Litvínovský navrátilec nasbíral v probíhajícím ročníku již 26 bodů a řadí se na druhé místo týmové produktivity za Františka Lukeše. "Byl to strašně těžký zápas, i když jsou Pardubice poslední. My jsme zase nezačali dobře, hráli jsme naivní hokej," zhodnotil Petružálek duel s Pardubicemi. Zároveň vyzdvihl výkon Jaro Januse, jenž si připsal 24 zákroků. "Nabídli jsme jim hodně šancí, dneska nás opět podržel Jaro. Měli tam vyložené šance, kdy jezdili dva na jednoho nebo jeden na nikoho," pochválil litvínovskou jedničku.

Litvínovský útočník se vyjádřil i k nepříliš dobré formě na domácím ledě. "Asi nejsme koncentrovaní, nedokážeme si v hlavách srovnat, co chceme," řekl k posledním domácím zápasům. Litvínov teď čeká desetidenní reprezentační pauza, po které zbývá odehrát posledních deset zápasů základní části. Verva momentálně drží desátou příčku, zajišťující předkolo play-off, na jedenáctý Zlín má k dobru pět bodů. "Budeme mít větší klid na trénování. Musíme zapracovat hlavně na přesilovkách, kde nám to hodně vázne," uzavírá Jakub Petružálek.

Celý rozhovor s Jakubem Petružálkem:

Zápasy - Dorost 17.01.2019

DOR: Povedená první třetina! Litvínov porazil Plzeň 3:0

Severočeši narazili na tradiční český klub, plzeňskou Škodu. Oba týmy na sebe narazily v průběhu sezony již několikrát. Na počátku ročníku vyhráli Západočeši 2:0. V dalších utkáních už ale štěstí přálo černožlutým. Nejdříve vyhráli 6:5 po prodloužení, poté v polovině prosince porazili Škodu 5:1.
Mládež 14.01.2019

Příjemné starosti! Slavík byl povolán do reprezentace

Litvínovský útočník Marek Slavík byl nominován do reprezentace do šestnácti let. Mladá litvínovská naděje se zúčastní přípravného kempu a dvou přátelských utkání. Reprezentační sraz se odehraje v Hodoníně od 21. - 23. ledna 2019.
Zápasy - Junioři 12.01.2019

JUN: Junioři obdrželi šestigólový výprask od Třince

T ř i n e c - Junioři k dalšímu zápasu DHL Extraligy juniorů zamířili do dalekého Třince, kde se utkali s tamními Oceláři. Zápas se pro černožluté barvy od začátku nevyvíjel dobře a nakonec skončil prohrou 0:6. Chemiky může těšit alespoň bod z nadstavby, kterou ovládli po nájezdech, ten rozhodující proměnil Ondřej Dufek.