Rozhovory 03.02.2019
Autor: Ondřej Mach

Nebýt Januse, tak dnes vyhrály Pardubice, ví Jakub Petružálek

Litvínov v neděli dlouho nemohl najít recept na urputnou pardubickou obranu. K obratu černožluté nasměroval až Jakub Petružálek, jenž ve druhé třetině propálil Milana Kloučka. Na jeho branku v posledním dějství navázal Jan Ščotka, Verva tak dnes na svém ledě vyválčila důležité tři body.
Pro třiatřicetiletého útočníka to byla sedmá branka v sezóně a čtvrtá v posledních čtrnácti dnech. Litvínovský navrátilec nasbíral v probíhajícím ročníku již 26 bodů a řadí se na druhé místo týmové produktivity za Františka Lukeše. "Byl to strašně těžký zápas, i když jsou Pardubice poslední. My jsme zase nezačali dobře, hráli jsme naivní hokej," zhodnotil Petružálek duel s Pardubicemi. Zároveň vyzdvihl výkon Jaro Januse, jenž si připsal 24 zákroků. "Nabídli jsme jim hodně šancí, dneska nás opět podržel Jaro. Měli tam vyložené šance, kdy jezdili dva na jednoho nebo jeden na nikoho," pochválil litvínovskou jedničku.

Litvínovský útočník se vyjádřil i k nepříliš dobré formě na domácím ledě. "Asi nejsme koncentrovaní, nedokážeme si v hlavách srovnat, co chceme," řekl k posledním domácím zápasům. Litvínov teď čeká desetidenní reprezentační pauza, po které zbývá odehrát posledních deset zápasů základní části. Verva momentálně drží desátou příčku, zajišťující předkolo play-off, na jedenáctý Zlín má k dobru pět bodů. "Budeme mít větší klid na trénování. Musíme zapracovat hlavně na přesilovkách, kde nám to hodně vázne," uzavírá Jakub Petružálek.

Celý rozhovor s Jakubem Petružálkem:

Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.