Rozhovory - Junioři 03.02.2019
Autor: Ondřej Mach

Nesmíme se ohlížet zpět, velí Martin Pejsar

Martin Pejsar odchytal utkání proti Salzburgu, ani on ale nedokázal zabránit devíti brankám a porážce. Jak litvínovská jednička hodnotila duel s rakouským celkem a trip na jih?

Z jihu se vracíte pouze s bodem. Jak bys zhodnotil obě utkání?

Řekl bych, že hlavní příčiny porážek byly vstupy do zápasů, nedůraznost, propadání a individuální chyby. Příkladem je začátek utkání v Salzburgu, kde jsme za pět minut dostali tři góly. Od toho se vyvíjel celý zápas.

Proti Salzburgu jsi dostal devět branek. Jaké to pro brankáře je?

S každou porážkou je těžké se vyrovnat, ale když dostanete takový náklep, tak vám to na sebevědomí rozhodně nepřidá. Teď bude nejdůležitější se neohlížet zpět a brát to s nadhledem.

Jaké bylo zahrát si proti salzburské akademii?

Tým je to jako každý jiný, spíše bych vyzdvihl pobyt v akademii. Vůbec to není jako u nás v Česku. Co se týče ubytování a prostor, tak i pravidel a zvyklostí. Místy by se to dalo přirovnat k vojně. (smích)

Další zápas vás čeká až za jedenáct dní. Jak se těšíš na dlouhé volno?

Jsem rád, že budeme mít po delší době volný víkend. Jinak přes týden se určitě budeme snažit vrátit zpátky k naší hře.

Na čem musíte o reprezentační pauze zapracovat?

Jak už jsem říkal. Naším kamenem úrazu je důraz před brankou. I my brankáři máme na čem pracovat.