Tiskové zprávy 01.12.2019
Autor: Tisková zpráva

Obránce Kudla uspěl na zkoušce, Pavelka bude pokračovat prozatím do konce prosince

Verva po měsíčním zkušebním kontraktu prodloužila smlouvu s kanadským obráncem Patrickem Kudlou do konce sezóny. Vedení klubu se prozatím dohodlo s pražskou Spartou na prodloužení hostování obránce Tomáše Pavelky do konce prosince. Oba tak mohou nastoupit v nedělním utkání s Vítkovicemi.
Třiadvacetiletý obránce Patrick Kudla uspěl v Litvínově na zkoušce. Na sever Čech přišel na konci října a za Vervu stihl odehrál šest duelů, ve kterých nebodoval. „Jeho předností je především práce s holí v obranném pásmu a herní přehled při rozehrávce. Obránců toho typu nikde není dostatek. V době, kdy jsou na marodce David Štich s Janem Ščotkou nám přijde angažování Patricka velmi vhod,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Sportovní úsek klubu se po vyjednáváních dohodl se Spartou na prodloužení hostování obránce Tomáše Pavelky prozatím do konce prosince. Ofenzivní zadák odehrál v litvínovském dresu v letošní sezóně jedenáct zápasů, ve kterých si připsal šest kanadských bodů za gól a pět asistencí. „V případě Tomáše Pavelky jsme věděli koho angažujeme, jen jsme doufali, že dostaneme možnost využít jeho služeb déle než na jeden měsíc, a to se nám zatím do konce prosince povedlo. Tomáš je výborně bruslící komplexní obránce, kterého bychom rádi udrželi do konce sezóny,“ říká na závěr Jiří Šlégr.
Junioři dnes

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.