Žáci 14.10.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

PĚTKA: Nabitý víkend ve znamení vyrovnaných stavů

Sezona je v plném proudu, do provozní teploty se dostali také litvínovští páťáci, kteří měli na programu dva zápasy. Nejdříve přivítali Severočeši na svém ledě nedaleký Most, o den později zamířili do Roudnice nad Labem. I přes střelecké hody nedokázali svěřenci Ivo Proroka získat výhru a museli se spokojit s remízou.
Lvi dorazili pořádně hladoví, jelikož vlétli do utkání jako uragán. Po sedmi minutách vedli 3:0, a tak měli domácí co dohánět. K pozvolnému obratu zavelel Viedemann, který nastartoval také svůj nadprůměrný bodový zisk. V druhém dějství se opět jako první prosadili hosté, což nenechalo chladného Gimmlera. Ten zaznamenal dva rychlé góly a díky němu udržel Litvínov s Mostem kontakt.

Lvi reagovali jednou brankou, poté se dostal ke slovu Viedemann. Litvínovský útočník vstřelil dvě branky, po druhé přestávce domácí pokračovali. Znovu se dvakrát trefil Viedemann, po jedné brance si připsali Štrach a Hauptvogl. Užuž to vypadalo, že zápas ovládne Litvínov, ale Most se díky čtyřem gólům vrátil do zápasu a srovnal účty. Po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 11:11, zajímavostí byly statistiky Denise Viedemanna, ten si připsal 6 branek a dvě asistence.

Ve druhém víkendovém mači zamířily černožluté naděje na led Roudnice. První slovo řekli domácí, když v oslabení slavila branku Mynaříková. Reakcí na inkasovaný gól se stala trefa Čermáka. Mynaříková však byla při chuti a znovu překonala litvínovského gólmana, o minutu později jí napodobil Rybář. Na přelomu první a druhé třetiny šli do vedení Severočeši, Viedemann zaznamenal hattrick.

Domácí se nenechali zahanbit, a tak Mynaříková zkompletovala svůj hattrick, který ještě později rozšířila o další dvě branky. V samém závěru ukradl výhru roudnickým Viedemann, ten se prosadil po spolupráci s Gimmlerem a Štrachem. Po výživné bitvě si oba týmy připsaly bod za remízu 7:7.

HC Litvínov – MOSTEČTÍ LVI 11:11 (2:4, 4:2, 5:5)

Branky a nahrávky: 8. Viedemann, 15. Gimmler (Viedemann), 29. Gimmler (Viedemann), 30. Gimmler, 38. Viedemann (Hakala), 39. Viedemann, 44. Hauptvogl, 45. Štrach (Kaufmann), 46. Viedemann, 46. Viedemann, 51. Viedemann - 5. Holub (Stránský), 6. Losos (Butka), 7. Ivica, 9. Butka, 25. Mach (Holub), 37. Ivica, 48. Kříž, 51. Mach (Šidelka), 52. Holub, 54. Slabý, 58. Losos (Butka)

HC Litvínov: Pinc (40. Holzknecht) - Kočí, Hakala, Čermák, Hauptvogl, Vohryzka - Mácha, Kaufamann, Gimmler, Baudyš, Jarůšek, Valenta, Viedemann, Smetanová, Štrach, Vlček

MOSTEČTÍ LVI: Kokšál (31. Škaloud) - Šidelka, Šefl, Hrubý, Žejdl, Slabý, Šebek - Losos, Germanov, Mach, Butka, Kříž, Ivica, Stránský, Václavů, Holub, Kožíšek

HC Roudnice nad Labem – HC Litvínov 7:7 (3:3, 2:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Mynaříková, 9. Mynaříková (Fengl), 14. Rybář, 30. Říha, 31. Mynaříková (Toman), 46. Mynaříková, 51. Mynaříková - 5. Čermák (Valenta), 16. Viedemann (Gimmler), 19. Viedemann, 21. Hauptvogl, 28. Viedemann (Gimmler), 27. Štrach, 56. Viedemann (Gimmler, Štrach)

HC Roudnice nad Labem: Schölová (Bergerová) - Fengl, Panešová - Mynaříková, Lebr, Rybář, Toman, Šaffek, Vaňková, Průcha, Matička, Kühnel, Říha

HC Litvínov: Pinc (Holzknecht) - Brabec, Kočí, Jeřábek, Čermák, Hauptvogl, Vohryzka, Hrbková - Mácha, Kaufmann, Gimmler, Baudyš, Jarůšek, Valenta, Viedemann, Štrach, Vlček

PTÝMZVRPSKÓREB
1.HC Slovan Louny431050:167
2.Slovan Ústí n.Labem431035:167
3.HC Roudnice n.L.421155:265
4.MOSTEČTÍ LVI321048:195
5.SK Kadaň420245:514
6.Stadion Litoměřice420220:324
7.HC Děčín310223:222
8.Piráti Chomutov310226:262
9.HC Tygři Klášterec nad Ohří410338:392
10.HC Litvínov302130:312
11.HC Draci Bílina40048:1000
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...