Junioři 03.04.2019
Autor: Ondřej Mach

PŘEHLED: Maskovaní muži z řad juniorů

Jestli si za uplynulou juniorskou sezonu někdo zaslouží pochvalu, tak jsou to zejména brankáři. Litvínovští gólmani mnohokrát přiváděli soupeře k šílenství, a proto vám přinášíme jejich přehled.

Martin Pejsar

Největší porci zápasů má na svém kontě odchovanec Plzně. Pejsar zářil především v základní části, kde měl lví podíl na litvínovském postupu. Jeho úspěšnost zákroků se v této fázi zastavila na skvělých 92,46 %, což jej řadí na třetí místo mezi gólmany. Ve skvělých výkonech pokračoval ve skupině o pořadí v play off, nakonec nastoupil celkem k 24 duelům s úspěšností zákroků 91,47 % a průměrem obdržených branek na zápas 3,37. Za celý ročník byl u čtrnácti vítězství a deseti porážek. Vrcholem sezony pro něj bylo poslední klání play out s Chomutovem, kdy Litvínov dovedl k vítězství 4:2.

Šimon Zajíček

Další velmi dobrý mladý brankář. Zajíček v základní části odchytal jen šest zápasů, jeho chvíle přišly především ve skupinách o pořadí v play off a o účast v play off. V závěrečné skupině naskočil do všech šesti utkáních a úspěšnost zákroků dostal až na 92,31 % (2. nejlepší mezi gólmany skupiny). Celkem odehrál o jedno utkání méně než kolega Pejsar a měl 91,13 % úspěšnost zákroků a 3,8 průměr obdržených branek na zápas. Svůj tým desetkrát dovedl k vítězství, třináctkrát pak slavil soupeř.

Ondřej Zelenka

Třetí litvínovský maskovaný muž sehrál jen tři duely, bohužel ve všech černožlutí utrpěli vysoké porážky. Víkend na východě republiky pro něj znamenal celkem jedenáct obdržených branek (prohry 0:6 a 3:5). Naposledy byl v brance při debaklu s Budějovicemi (1:7). Těmto výsledkům odpovídají i jeho čísla. Jeho úspěšnost zákroků je 86,86 % a průměr obdržených branek na zápas 5,68.
Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.