Rozhovory 24.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Pomohly nám góly v oslabení, říká dvoubrankový střelec Lukeš

Litvínov odvrátil děsivou bilanci sedmi proher v řadě a porazil kladenské Rytíře. Velkou zásluhu na zisku tří bodů má František Lukeš. Černožlutá stálice se prosadila dvakrát v průběhu třetí třetiny. Bodově se dařilo také Jakubu Petružálkovi, který posbíral tři asistence.
Od pátečního utkání se mnoho očekávalo. Jiří Šlégr s Vladimírem Kýhosem sáhli k organizačním změnám. V průběhu týdne přibyl do týmu Michal Moravčík či Akim Aliu. Druhý jmenovaný sice proti Kladnu nehrál, ale vedední doufá, že přinese do týmu svěží vítr. Znovu oblékl černožlutý dres Peter Jánský. Kádr na druhou stranu opustil Lukáš Kašpar, Juraj Mikúš a Karel Kubát. Obránce se zkušenostmi z KHL si aktuálně hledá angažmá.

„Díky Bohu, že jsme dneska vyhráli,“ řekl na úvod František Lukeš. „Kladno hraje výborně,“ svými slovy narážel na formu středočeského celku, který v roce 2020 prohrál pouhé dva zápasy. Nicméně proti Litvínovu se Jágrovi a spol. nedaří. V aktuální sezoně Verva vyhrála obě utkání.

„Hodně nám pomohly góly v oslabení,“ mínil Lukeš. Chemici totiž otevřeli gólový účet netradičně v početní nevýhodě. Všemu předcházelo vyloučení Šticha, spoluhráči zapracovali a v rozmezí jedné minuty vstřelili dvě branky. „Měli jsem dvě přesilovky, které jsme nevyužili a potom jsme dali góly v oslabení,“ komentoval první třetinu Lukeš. Verva v prvním dějství nevyužila dvě vyloučení Kladna, nejblíže brance byl Jarůšek, jenž trefil tyčku.

Litvínov zaznamenal důležitou výhru, zlomil kletbu sedmi proher v řadě. „Bylo to nepříjemné, nicméně musíme teď bojovat o každý bod,“ rozhovořil se o aktuálním směru. „Já se v aktuálním ročníku střelecky trápím, takže i pro mě osobně to byl dobrý zápas,“ řekl o svých trefách. „Doufám, že to tam začne zase padat,“ dodal šťastný střelec.

Situace na konci tabulky se začíná pořádně dramatizovat. Chvost obývají Pardubice, které mají stejně bodů jako Litvínov, ale mají horší skóre. Prakticky na dostřel se nachází Vítkovice, ty se aktuálně trápí a mají na svém kontě tři prohry za poslední tři kola. „Musíme odmakat každý zápas a bojovat,“ řekl na závěr litvínovský forvard.

Preview - Dorost před 2 dny

Zabere dorost proti Hradci Králové?

Mladé litvínovské naděje po sérii kolísavých výkonů zavítají na led královéhradeckého Mountfieldu. Ten v poslední době podává podobně nepřesvědčivé výkony. Souboj 3. se 13. odstartuje v 17:30.
Rozhovory - Dorost před 2 dny

Na play-off se musíme lépe připravit, burcuje spoluhráče Eric Iljuk

Litvínovský dorost má za sebou nabitý program, v jednom týdnu čelil třem soupeřům. Mladí chemici nejdříve schytali „desítku“ od Havířova, poté v prodloužení uspěli proti Třinci. V následném domácím zápase ztratili vedení s Libercem. Jak hodnotí probíhající ročník útočník Eric Iljuk?
Zápasy - Junioři 15.02.2020

Další juniorská ztráta, Litvínov na Kladně prohrál 1:2

K l a d n o - Litvínovští junioři na čtvrteční výhru nad Slavií nenavážou. Rytíři na domácím ledě budovali svůj náskok v průběhu prvních čtyřiceti minut, snížení Ondřeje Baláže z posledního dějství už přišlo pozdě. V rámci DHL Superpoháru tak chemici končí potřetí ze čtyř zápasů bez bodů.