Konto našeho srdce 16.03.2021
Autor: Ondřej Vlk

Při akci Vlasatý zápas se vybralo 127 636 korun. Pomohli jsme Matyldě a dalším čtyřem dětem

V pátek 5. března proběhl třetí ročník Vlasatého zápasu v rámci utkání Tipsport extraligy proti českobudějovickému Motoru. Společně se spolkem Nové Háro a Nadací Orlen Unipetrol jsme pomáhali pětileté Matyldě Peterkové.
„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří jste přispěli na pomoc pro malou onkologicky nemocnou pacientku. Matylda si moc přála mít nové háro a díky vám jsme jí paruku z pravých vlasů mohli zaplatit,“ říká šéf Konta našeho srdce Libor Weber.

Za celou akci se vybralo neskutečných 127 636 Kč, které podpoří dobrou věc. Na sbírkovém účtu se sešlo 26 438 Kč. Charitu podpořil i tým soupeře Madeta Motor České Budějovice, kteří zaslali 10 000 Kč. Za prodej virtuálních vstupenek se vybralo 44 902 Kč. Do zapečetěné pokladničky finančně přispěli všichni hráči, realizační tým, vedení klubu, naši partneři a také zaměstnanci zimního stadionu. Celkem se vybralo 31 296 Kč.

Klub nechal vyrobit pro Vlasatý zápas speciální sadu dresů se zlatými prvky, ve které nastoupil A-tým na rozbruslení s Motorem a k celému utkání posledního kola základní části ve Zlíně. Celá sada po utkání putovala do sportovní aukce, která končí v neděli 21. března v 19:00. V aukci se dres kapitána Viktora Hübla vydražil formou „kup teď“ za 25 000 Kč. Dres vydražil fanoušek Jiří Puchmeltr, díky kterému se zaplatila celá výroba nové paruky pro Matyldu.

Pro třetí ročník Vlasatého zápasu se přihlásilo deset dárců vlasů z řad našich fanoušků. Každý z nich obdržel voucher do teplických kadeřnických salónů Marta Moravcová a SPA Jessica Šlégrová.

Skvělou zprávou je, že Matylda už má svou vysněnou paruku, aby mohla důstojně projít svou onkologickou léčbou. Díky všem, kteří přispěli jsme vybrali skvělých 127 636 Kč. Můžeme tak ve spolupráci se spolkem Nové Háro pomoci nejen Matyldě, ale i dalším čtyřem dětem. Nové paruky od nás obdrží dvanáctiletá Anička, čtrnáctiletá Fillippa, pětiletá Julie a devatenáctiletá Eva.

„Rád bych všem ještě jednou moc poděkoval za to, že jste se v této komplikované době zapojili do této skvělé akce. Vaše síla je neuvěřitelná. Máte žlutočerné srdce,“ říká na závěr Libor Weber.

Zápasy - Junioři včera

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Zápasy - Dorost včera

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Dnes v 15:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary