Rozhovory 04.06.2019
Autor: Ondřej Mach

Pro naše fanoušky to bude svátek, říká Jiří Šlégr o Open Air

Litvínov v lednu odehraje historicky první utkání pod širým nebem. Utkání se Spartou se bude hrát na fotbalovém stadionu v Drážďanech, Verva se tak pokusí překonat extraligový rekord v návštěvnosti. Okolnosti vzniku celé akce a její organizace odhalil v rozhovoru generální ředitel a trenér černožlutých Jiří Šlégr.

Kdy vznikla myšlenka odehrát utkání pod širým nebem v Drážďanech?

Měli jsme ji už před lety, že bychom takové utkání uspořádali na fotbalovém stadioně v Teplicích. Nicméně v rámci dlouholeté spolupráce s Drážďany jsme měli schůzku, kde jsme se zabývali otázkou spolupráce v rámci mládeže. Při té příležitosti se otevřela debata, jestli by nás případně nezajímalo sehrát náš zápas v Drážďanech. Nám se ta myšlenka líbila z několika důvodů. Především proto, že český extraligový klub nikdy v historii nehrál zápas v zahraničí v rámci soutěže, takže bychom byli první. Společně se Spartou jsme navíc jeden ze tří týmů, který nikdy nespadl z nejvyšší soutěže a Sparta Praha je pojem po celé Evropě. Takže atraktivita toho zápasu bude veliká. Můžeme také vytvořit rekord v počtu diváků na stadionu, pokud se nám stejně jako Drážďanům povede přilákat na zápas třicet dva tisíc lidí, což by byl jednoznačně extraligový rekord. Byli bychom rádi, kdyby to tak dopadlo, uděláme pro to maximum.

Jaká úskalí přináší organizování takové akce?

Zorganizovat takto pompézní akci není vůbec jednoduché. Nicméně v tom máme jednu výhodu, že Drážďany už s tím mají zkušenost a najaly si společnost, která už takovou událost uspořádala. Dostaneme k dispozici určité skyboxy a vstupenky pro partnery či možnost zakoupení vstupenek pro naše fanoušky. S BPA, která je marketingovou společností extraligy, jsme víceméně dohodnutí, jak jim vyhovět, aby partneři extraligy byly uspokojeni v rámci reklamy. Po organizační stránce to jednoduché není a ani nebude, ale jsme rádi, že se na takové akci můžeme podílet. Pro naše fanoušky to bude svátek.

Co speciálního se připravuje pro fanoušky?

Především chceme, aby to fanoušky bavilo, aby to pro ně bylo zpestření sezony. Chceme určitě vypravit několik autobusů, aby bylo vidět, že litvínovští fanoušci jedou do Drážďan na extraligový hokej. Permanentkáři budou mít na zápas slevu, aby měli za svou věrnost také nějaké zvýhodnění. Dále připravujeme reklamní památeční předměty, které budou důležité, ať už to budou čepice, šály trička a podobně, aby si mohli zakoupit něco, co si můžou schovat a jednou si říct, že Litvínov byl první, kdo hrál extraligu za hranicemi České republiky. Takovéto benefity pro fanoušky připravujeme.

Litvínov má o osm tisíc obyvatel méně, než je kapacita drážďanského fotbalového stadionu. Jak fanoušky na stadion dostat?

Já si myslím, že zápas pod širým nebem je atraktivní už jen tím, že hrajeme na fotbalovém stadionu. Když vidíme podobné zápasy v Americe v NHL, tak je to hlavně ojedinělý zážitek a tím, že bychom měli být vůbec první a je to v takovém měřítku lidí, tak to pro diváka může být velice atraktivní.
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.