Žáci 11.05.2019
Autor: Ondřej Mach

SOUHRN: Mistrovská sezona osmé třídy

Pohádkový ročník za sebou mají litvínovští osmáci. Svěřenci trenéra Kotrly minulou sezonu ani jednou neprohráli a pohodlně ovládli regionální skupinu. Pomyslnou třešničkou na dortu se tak stalo prvenství na MMČR v kategorii starších žáků.
Jediným „zaváháním“ byla remíza ze čtvrtého zápasu v Chomutově, kde osmáci remizovali 6:6. Ve zbývajících sedmadvaceti duelech pokaždé zvítězili a s náskokem dvanácti bodů obsadili první příčku před chomutovskými Piráty.

A nejednalo se o ledajaké výhry. Starší žáci celkem třináctkrát nastříleli alespoň deset branek, nejvyšší vítězství si připsali v posledním zápase na domácím ledě proti Litoměřicím (19:0). Vcelku vyrovnaná utkání sehrála osmička v derby, ať už proti Chomutovu nebo Karlovým Varům.

Zpestření přinesly čtyři mače s německým Manheimem. Všechna klání dopadla ve prospěch černožlutých barev, hráči Manheimu dokonce na ZS Ivana Hlinky dvakrát vyfasovali „desítku“.

Vrcholem povedené sezony se stalo MMČR. Litvínov na turnaji předváděl skvělé výkony a ve finále rozhodl o zisku titulu skvělým comebackem v režii kapitána Tomáše Holčáka. Chemici sice poslední utkání proti Spartě ztratili, k jistotě prvního místa však potřebovali pouze bod.

Tomáš Holčák
se stal nejužitečnějším hráčem turnaje a zároveň se čtrnácti body (8+6) ovládl kanadské bodování. Hned za ním byl s dvanácti body (6+6) Jakub Bednařík, z obránců nejvíce bodoval Petr Dudáček (3+2).

Hodnocení trenéra Jindřicha Kotrly:

"Sešel se povahově výborný ročník, to je hlavní faktor. Měli jsme těžkou letní přípravu, která nám pomohla. Postavili jsme ji podle toho, co mi pomáhalo, když jsem v mládí trénoval. Musím říct, že kluci všechny tréninky poctivě odmakali, z toho vznikl náš první obraz do sezony. Pak jsme to přenesli na led a v podstatě jsme takhle trénovali po celou dobu. Tréninky byly zaměřené na bruslení a jiné dovednosti. Postupně jsme přidávali a vyladili to na konec sezony. Povedlo se nám to jen díky tomu, že se sešli kluci, kteří to i v tomto věku mají v hlavě srovnané a chtějí dělat hokej."

PořadíNázev týmuPočet utkáníVýhryRemízyProhrySkórePočet bodů
1.HC Litvínov282710261:5055
2.Piráti Chomutov282116230:7343
3.HC Energie Karlovy Vary281837199:8639
4.ELZ Jungadler Mannheim281729158 : 11436
5.HC Slovan Ústí nad Labem2812115171:15025
6.HC Děčín28532071:26313
7.Stadion Litoměřice28422271:25410
8.MOSTEČTÍ LVI28112670:2413

Konto našeho srdce dnes

VIDEO: Konto našeho srdce pomáhalo tam, kde je třeba

Podívejte se s námi ve videu, kde všude Konto našeho srdce pomohlo. Děkujeme všem partnerům a Vám fanouškům, že společně s námi pomáháte tam, kde je třeba. Jedeme v tom spolu!
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce a HC Litvínov předali mamince Kačenky Zíkové roční permanentky

V pátek 13. 9. 2019 jsme společně se zástupci sportovního spolku HC Litvínov předali mamince Kačenky Zíkové dvě roční permanentní vstupenky do fitnessu HC Litvínov.
Žáci včera

SEDMIČKA: Vítězná desítka a karlovarský debakl, rozpačitý začátek litvínovské sedmé třídy

V rámci přísunu informací z mládežnických kategorií budeme přinášet dvoutýdenní souhrny z každé třídy. Sedmý zářijový den odstartovali svou sezonu také černožlutí sedmáci. V úvodu je čekal nedaleký Most, ve druhém kole vyzvali Severočeši extraligového souseda z Karlových Varů.