Rozhovory 07.08.2019
Autor: Tereza Čubanová

Snad si letos zahrajeme play off, ať z toho máme radost my i fanoušci, říká Jan Ščotka

Verva v úterý sehrála už druhý přípravný duel s Kladnem. V obou případech dokázala zvítězit. Jágrovo Kladno v druhém vzájemném utkání přestřílela dokonce 5:2! Litvínov si v přípravě zatím vede velmi dobře. Jedním z hráčů, kterému se v přípravě daří bodovat je i klíčový obránce loňské sezóny Jan Ščotka. Jak hodnotil utkání a co říká na svou pozvánku do reprezentačního kempu? To se dozvíte v rozhovoru.

Jaké jsou pocity ze zápasu?

"Pocity jsou samozřejmě pozitivní, protože jsme vyhráli. Ale je tu ještě hodně chyb, které musíme vychytat do sezóny, ať to je v září už stoprocentní. Musíme se začít soustředit na sezónu."

Je pro tebe něčím vyjímečné hrát proti Jaromíru Jágrovi a vnímáš ho specificky na ledě?

"Je to zajímavá věc. Přeci jenom je to člověk, hokejista, který toho dokázal ve světě opravdu moc. Je to druhý nejlépe hodnocený hráč na světě, takže velký úspěch. Myslím si, že se od něj dá mnohé naučit i z pouhého koukání se na něj. A na to kolik mu je, tak klobouk dolů, hraje velmi dobře."

Co podle tebe rozhodlo zápas?

"Já si myslím, že jsme měli asi lepší pohyb než Kladno. Drželi jsme se systému, který máme a vyplynulo z toho, že jsme měli spoustu brejkových situací a hodně šancí. Napadalo nám tam toho více jak soupeři, takže to byl nejšpíš ten hlavní faktor naší výhry."

Zatím se ti v přípravě bodově daří, je to motivace do nové sezóny? Jak myslíš, že se letos povede celému týmu?

"Tak zatím se bodově daří, což je super. Hlavní je, aby to tam takhle padalo i v sezóně a nejen mně, ale všem klukům. Taky aby nám takhle vycházely všechny zápasy a letěli jsme v tabulce jen nahoru! Doufám, že se týmu povede suprově. Snad to bude lepší než loni, abychom si mohli zahrát play-off, ať z toho máme radost my i fanoušci."

Přístí týden odjíždíš spolu s Lukášem Douderou na reprezentační kemp. Těšíš se? Jaká jsou tvá očekávání?

"Odjíždíme vlastně už v neděli a těším se určitě! Uvidím tam spoustu kluků, které jsem dlouho neviděl, ať už z dvacítek nebo ještě z mladších ročníků. Takže se těším moc. Bude to takové zpestření letní přípravy. Očekávání jinak extra velká nemám. Budu se snažit a makat jako v klubu, ať ještě naberu nějakou fyzičku do sezóny. Snad si i trenéři všimnou, že tam s Lukášem Douderou a ostatníma klukama děláme dobrou práci. A uvidíme, jestli se ještě pak podaří někam dostat."

Jak jsi se o pozvánce dozvěděl a jaká byla tvá první reakce?

"Dozvěděl jsem se to přes svého agenta, který mi to napsal. Nic ale nebylo jisté. Pak za mnou přišel pan Beránek a už jsem věděl. Byl jsem rád a zároveň překvapený, že jsem dostal pozvánku. Ale samozřejmě radost byla větší, je to přeci jen reprezentační sraz. Takže pro mě povzbuzení do další práce!"
Zápasy - Junioři před 3 dny

Další juniorská ztráta, Litvínov na Kladně prohrál 1:2

K l a d n o - Litvínovští junioři na čtvrteční výhru nad Slavií nenavážou. Rytíři na domácím ledě budovali svůj náskok v průběhu prvních čtyřiceti minut, snížení Ondřeje Baláže z posledního dějství už přišlo pozdě. V rámci DHL Superpoháru tak chemici končí potřetí ze čtyř zápasů bez bodů.
Zápasy - Dorost před 3 dny

Dorostenci padli s Libercem 2:5, rozhodla poslední třetina

L i t v í n o v - Černožlutý dorost pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Chemici z posledních sedmi zápasů vyhráli jen dvakrát, na body nedosáhli ani dnes proti Liberci. Nad Bílými Tygry sice dlouho vedli, hosté ale ve druhé třetině srovnali a o svém vítězství rozhodli v závěrečné části hry.
Konto našeho srdce před 3 dny

Vlasatý zápas pro Janičku Ryšánkovou

Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov, HC Olomouc, Nové háro a Nadace Unipetrol připravili na neděli 1.3.2020 „vlasatý zápas s Novým hárem“.