Rozhovory 06.02.2019
Autor: Ondřej Vlk

Tisíc zápasů v extralize? Hrozně to uteklo, směje se Michal Trávníček

Litvínovský kapitán Michal Trávníček dosáhl úctyhodné mety. V utkání s Pardubicemi odehrál tisícáté utkání v extralize a stal se tak teprve patnáctým hráčem v historii soutěže. Litvínovského bojovníka ale čeká další milník. Za osm zápasů nastoupí do tisícího utkání v litvínovském dresu v nejvyšší soutěži a stane se teprve třetím hráčem v historii extraligy, který v jednom dresu nastoupí k takovéto porci utkání.
Ve svých tisíci utkání v extralize nastoupil k 992 za Litvínov a k osmi za Zlín. Vstřelil 139 branek, ke kterým přidal 191 asistencí. Většinu své kariéry spojil právě s milovaným Litvínovem. "Tisíc zápasů? Uteklo to docela rychle. V domácí soutěži jsem měl vždycky jasno. Byl to můj klukovský sen dostat se do Litvínova a to se mi splnilo. V extralize bych rozhodně nikam jinam nešel. Je unikát, že v takto malém městě je klub, který dokáže konkurovat větším a bohatším klubům," říká čerstvý tisícovkař Michal Trávníček.

Litvínovské prostředí je specifické a litvínovskému kapitánovi přirostlo k srdci. "Náš stadion je skvělý, není moderní, ale atmosféra je tady pro mě suverénně nejlepší z celé extraligy. Myslím si, že hodně týmům, které sem jezdí se tady nehraje dobře. Fanoušci jsou blízko k ledu a na atmosféře je to hodně znát," dodává na závěr litvínovský srdcař.

Celý obsáhlý rozhovor s Michalem Trávníčkem:

Zápasy - Dorost 17.01.2019

DOR: Povedená první třetina! Litvínov porazil Plzeň 3:0

Severočeši narazili na tradiční český klub, plzeňskou Škodu. Oba týmy na sebe narazily v průběhu sezony již několikrát. Na počátku ročníku vyhráli Západočeši 2:0. V dalších utkáních už ale štěstí přálo černožlutým. Nejdříve vyhráli 6:5 po prodloužení, poté v polovině prosince porazili Škodu 5:1.
Mládež 14.01.2019

Příjemné starosti! Slavík byl povolán do reprezentace

Litvínovský útočník Marek Slavík byl nominován do reprezentace do šestnácti let. Mladá litvínovská naděje se zúčastní přípravného kempu a dvou přátelských utkání. Reprezentační sraz se odehraje v Hodoníně od 21. - 23. ledna 2019.
Zápasy - Junioři 12.01.2019

JUN: Junioři obdrželi šestigólový výprask od Třince

T ř i n e c - Junioři k dalšímu zápasu DHL Extraligy juniorů zamířili do dalekého Třince, kde se utkali s tamními Oceláři. Zápas se pro černožluté barvy od začátku nevyvíjel dobře a nakonec skončil prohrou 0:6. Chemiky může těšit alespoň bod z nadstavby, kterou ovládli po nájezdech, ten rozhodující proměnil Ondřej Dufek.