Rozhovory 21.05.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Trenér Országh hrál při rozmýšlení zásadní roli, říká obránce Marek Hrbas

Litvínovský management reagoval na odchod obránce Jana Ščotky, na sever Čech míří bývalý hráč Mladé Boleslavi, Marek Hrbas. Zkušeného beka, jenž v minulosti působil i v prestižní KHL, zastavilo v loňské sezoně zranění. Po krátké absenci se vrátil a zvládl několik zápasů v play-off. Jakou roli hrál v transferu trenér Országh a jak vidí šance české reprezentace na světovém šampionátu?

Jak probíhal váš přestup do Litvínova?

S agentem jsme hledali ideální klub, největší zájem jsme cítili z Litvínova, a to bylo hlavní.

Hrálo nějakou roli to, že Vervu trénuje Vladimír Országh?

Bavil jsem se s agentem i s klukama, kteří pod trenérem Országhem hráli. Dostali se ke mně jenom pozitivní ohlasy. Byl to jeden z hlavních faktorů, proč jsem se nakonec rozhodl pro Vervu.

Z Vervy odešel obránce Ščotka, bavil jste se s trenérem o své roli v týmu?

Oni ví, jaký typ hráče jsem. Podporuju útok, snažím se dát první dobrou nahrávku a chci být platný v defenzivě i ofenzivě. Nemluvili jsme o konkrétní roli, nicméně během rozhovorů s panem Hynkem a panem Országhem zaznělo, že bych měl být v prvních dvou obranných párech. Měl bych se objevit i na přesilovce. Doufám, že rovnocenně nahradím odcházejícího Honzu Ščotku.

Sledoval jste v minulé sezoně Litvínov?

Bral jsem Litvínov jako soupeře. Vím, že poslední roky hráli spíše ve spodních patrech tabulky, proto teď probíhají takové velké změny. Chci to změnit a doufám, že Litvínov bude na vyšších příčkách, kam také patří.

Přicházíte do nového klubu, měl jste nějaká doporučení od spoluhráčů?

Zajímala mě především práce trenéra, protože jsem chtěl vědět, co mě čeká.

Budete sledovat letošní MS v hokeji? Jaký tipujete výsledek?

Myslím si, že bychom měli postoupit do čtvrtfinále. Poslední roky se nám moc nedaří, ale čtvrtfinále bychom měli vybojovat určitě, potom se uvidí.

Dorost před 2 dny

Dorostenci na turnaji turnaji 4SA Energie Hockey Cupu 21 vybojovali bronz

Dorostenci mají za sebou turnaj v Karlových Varech, který se hrál pod názvem 4SA Energie Hockey Cup 21. Svěřenci trenérů Radka Šípa a Radka Mrázka získali na silně obsazeném turnaji bronzové medaile.
Dorost 14.06.2021

Rozpis Extraligy dorostu: soutěž čeká velké zúžení, s kým budou hrát chemici?

Nejen juniorka, jasno o svém zápasovém programu má také litvínovský dorost. Černožlutí na úvod změří síly s Mladou Boleslaví a Plzní.
Junioři 11.06.2021

Rozpis Extraligy juniorů: koho na úvod soutěže vyzve Litvínov?

Litvínovští junioři už znají jízdní řád nejvyšší soutěže pro sezonu 2021/22. Extraliga juniorů odstartuje v pátek 10. září.