Rozhovory - Žáci 09.04.2019
Autor: Ondřej Mach

Vyhrát MMČR? Fantazie, září kapitán Holčák

S kapitánským céčkem na hrudi dovedl osmou třídu k prvenství na MMČR. Tomáš Holčák prožil opravdu povedený turnaj, připsal si čtrnáct bodů (8+6) a byl vyhlášen jeho nejužitečnějším hráčem.
Obrovského úspěchu dosáhli letos starší žáci na Mládežnickém mistrovství České republiky. Turnajem prošli suverénně a v posledním duelu se Spartou stvrdili celkové vítězství. "Pocity jsou úplně úžasné. Jsem strašně rád, že jsme to vyhráli, strašně moc jsem si to přál. Teď musíme makat do další sezony, abychom to obhájili," vykládá kapitán týmu Tomáš Holčák.

Povedenou sezonu, ve které ve skupině ani jednou neprohrál, zakončil jeho tým právě triumfem na turnaji v Ostravě. "Měli jsme slabší skupinu. Byli tam dva silní soupeři, Chomutov a Karlovy Vary. S těmi to byly jediné dobré zápasy, ale i ty jsme odmakali," říká Holčák. Porovnání s elitou tak přišlo až na MMČR. "Nevěděli jsme, co od toho čekat. Jeli jsme tam s tím, že porovnáme, jak na tom jsme s top týmy v republice," dodává.

Litvínovu skvěle vyšel start turnaje, v prvním duelu porazil Plzeň vysoko 9:1. "Vůbec jsme to nečekali. Já jsem čekal, že zápasy budou končit třeba 3:1 nebo 3:2. Překvapilo nás to," říká kapitán s úsměvem. Sám Holčák zakončil turnaj s bilancí osmi vstřelených branek a šesti asistencí. "Na body jsem nekoukal. Snažil jsem se hrát pro tým, abychom urvali zlato," uzavírá.

Celý rozhovor s Tomášem Holčákem:

Žáci před 2 dny

Zlatí třeťáci na multisportovním turnaji ve Varech

Třetí třída zakončila uplynulou sezonu účastí na Velikonočním multisportovním turnaji v Karlových Varech. S ostatními týmy poměřila síly v hokeji, plavání, atletice a fotbale. Nakonec obsadila celkové první místo.
Rozhovory - Junioři 19.04.2019

Hodně věcí jsem si uvědomil, hlásí Přemysl Svoboda

Uplynulá sezona pro něj byla zlomová. Přemysl Svoboda nejprve zářil v juniorce, čímž si řekl o šanci v litvínovském A-týmu, zahrál si play off Chance ligy v Litoměřicích a vysloužil si premiérovou pozvánku do reprezentační devatenáctky. Jak ji hodnotí?
Mládež 17.04.2019

Jan Myšák je v konečné nominaci na MS U18!

Česká reprezentace do osmnácti let v pondělí odpoledne odletěla na mistrovství světa do Švédska. Jedním z hráčů byl i šestnáctiletý litvínovský talent Jan Myšák. První zápas sehraje osmnáctka ve čtvrtek proti Bělorusku.