Rozhovory - Žáci 09.04.2019
Autor: Ondřej Mach

Vyhrát MMČR? Fantazie, září kapitán Holčák

S kapitánským céčkem na hrudi dovedl osmou třídu k prvenství na MMČR. Tomáš Holčák prožil opravdu povedený turnaj, připsal si čtrnáct bodů (8+6) a byl vyhlášen jeho nejužitečnějším hráčem.
Obrovského úspěchu dosáhli letos starší žáci na Mládežnickém mistrovství České republiky. Turnajem prošli suverénně a v posledním duelu se Spartou stvrdili celkové vítězství. "Pocity jsou úplně úžasné. Jsem strašně rád, že jsme to vyhráli, strašně moc jsem si to přál. Teď musíme makat do další sezony, abychom to obhájili," vykládá kapitán týmu Tomáš Holčák.

Povedenou sezonu, ve které ve skupině ani jednou neprohrál, zakončil jeho tým právě triumfem na turnaji v Ostravě. "Měli jsme slabší skupinu. Byli tam dva silní soupeři, Chomutov a Karlovy Vary. S těmi to byly jediné dobré zápasy, ale i ty jsme odmakali," říká Holčák. Porovnání s elitou tak přišlo až na MMČR. "Nevěděli jsme, co od toho čekat. Jeli jsme tam s tím, že porovnáme, jak na tom jsme s top týmy v republice," dodává.

Litvínovu skvěle vyšel start turnaje, v prvním duelu porazil Plzeň vysoko 9:1. "Vůbec jsme to nečekali. Já jsem čekal, že zápasy budou končit třeba 3:1 nebo 3:2. Překvapilo nás to," říká kapitán s úsměvem. Sám Holčák zakončil turnaj s bilancí osmi vstřelených branek a šesti asistencí. "Na body jsem nekoukal. Snažil jsem se hrát pro tým, abychom urvali zlato," uzavírá.

Celý rozhovor s Tomášem Holčákem:

Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.