Autor: Vladislav Kollert

Juniorská cesta do města perníku byla neúspěšná, body zůstaly v Pardubicích

Reportáž

Foto Reportáž
Junioři nenavázali na povedený výkon ze zápasu se Spartou a na Pardubice nevyzráli. Přitom mohlo být vše úplně jinak, protože Severočeši dokonce dvakrát vedli, ale nakonec jejich naděje zašlapala produktivita domácích střelců. Také bonusový bod získali hráči Pardubic, čtvrtý bod zajistil Bučko.
16.2.2019
ČSOB Pojišťovna Arena
7:3
1:2, 2:0, 4:1 - N 1:0

Pardubice

Nečas (Vlk) – Hrádek, Leder, Nedelka, Bučko, Blažej, Jelínek, Costa, Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Chára, Matýs, Bucek, Trejbal, Tobiáš

Litvínov

Zajíček (Čermák) – Bártek, Šubrt, Kitzberger, Kroupa, Kadár, Háva, Miškovič, Kudrhalt, Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek

Branky a nahrávky

9. Rozlílek (Pochobradský, Matýs), 36. Trejbal (Antoníček, Rouha), 38. Pochobradský (Chára, Matýs), 42. Costa (Bucek, Rozlílek), 43. Pochobradský (Jelínek, Chára), 48. Costa (Bučko, Bucek), 56. Pochobradský (Chára), 62. Bučko (Bucek, Antoníček)
8. Jouza (Dufek, Fišer), 15. Fišer (Dufek), 57. Jouza (Bártek, Dufek)

0:1, 1:1, 1:2, 7:2, 7:3

Ve dvacátém kole juniorské nadstavby o pořadí v play-off se litvínovští junioři vydali do města perníku.

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a Jouza v osmé minutě po zásluze otevřel skóre utkání. Odpověď na sebe nicméně nenechala dlouho čekat, o minutu později se přesně trefil domácí Rozlílek. Zajíček se poté během první dvacetiminutovky ve své brance hodně zapotil a připsal si 23 zákroků. I díky němu tak mohl Litvínov opět poslat do vedení Fišer.

Druhou třetinu okořenilo hned několik vyloučení, z vyrovnané části duelu však těžili domácí perníkáři, kteří díky gólům Trejbala a Pochobradského otočili skóre utkání.

Třetí třetina pak již byla v režii Pardubic, které zásluhou Costy a Pochobradského přidali další čtyři góly. V 57. minutě ještě kosmeticky upravil skóre Jouza, ale na výsledku to příliš nezměnilo.

Pardubice si v prodloužení došly také pro bonusový bod díky gólu Bučka a litvínovští junioři se tak vracejí úplně bez bodu.