Zápasy 06.09.2015
Autor: Redakce

Čtvrtá výhra! Espoo získalo jen bod

Preview k zápasu

Foto Reportáž
Ani ve čtvrtém utkání ve skupině F Champions Hockey League nepoznal Litvínov hořkost porážky. Prohrával 1:2, nakonec však za výhru v prodloužení bral dva body.
This text will be replaced

6.9.2015
ZS I. Hlinky, Litvínov
3:2pr.
1:0, 0:1, 1:1 - 1:0

Litvínov

Janus - Kubát, Chaloupka - Sklenička, Pavlík - Pavelka, Gula - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Gerhát, Hořava - Písařík, Piroš, Šrámek. Připraveni Horák, Kokeš, Smolka. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Espoo Blues (FIN)

Kähkönen – Kukkonen, Rantakari, Kuukka, Seppälä, Westermarck, V. Vainio, Kaijomaa – Korhonen, Hirschovits, Poukkula, Talaja, Makkonen, Somervuori, Liivik, Kantola, Lahtinen, Tiivola, Rooba, Saari, Puhakka. Připraven Engstrand. Trenér Aho
Branky a nahrávky: 14. Pavlík (Martynek, Trávníček), 53. Gula (Pavelka), 61. Hübl (Lukeš, Chaloupka) – 24. Somervuori (Makkonen, Hirschovits), 49. Hirschovits (Korhonen, Kuukka) Rozhodčí: Baluška (SVK) a Pešina Vyloučení: 4:4 Využití: 1:1 Oslabení: 0:0 Zásahy: Janus 33 - Kähkönen 28 Diváci: 2092
Proti Espoo k poslednímu utkání ve skupině nastoupil Litvínov navzdory rozhodnuté tabulce v plné zbroji. Finové si z pátku přivezli z Grenoblu příznivou porážku 1:2, která jim potvrdila druhé postupové místo, v zápase tedy již papírově o nic nešlo.

Utkání mělo slavnostní úvod, generální ředitel Unipetrolu Marek Świtajewski děkoval zástupcům členů složek, které se podílely na likvidaci havárie v Unipetrolu a jejichž příslušníci byli pozváni na zápas.

Přesto, že na pořadí ve skupině duel nemohl nic změnit, hrál se zajímavý hokej. Více ze hry měli jako ve Finsku hráči Blues, ale nemohli vyzrát na brankáře Januse. Když už se jim to pár vteřin před sirénou povedlo, gól nebyl uznán, protože gólman byl s pukem do branky natlačen.

A tak uspěli domácí! Martynek našel před brankou Pavlíka, který zavěsil, 1:0.

Trestná lavice byla často zahřívána, poprvé dvakrát hned v 1. minutě. Janus se vyznamenal hlavně při dvou sólech Tiivoly až před jeho klec.

Ve druhé části byl průběh utkání vyrovnanější, ale paradoxně ji tentokrát vyhráli hosté. V přesilovce ranou z voleje v pokleku prostřelil Januse Somervuori, ale hned po přestávce měl šanci Hübl. Litvínov zahájil dobře a srovnání stavu ho tak mohlo dvojnásob mrzet.

V polovině utkání se puk za Kähkönenem odrazil od tyče, chvíli na to se před branku dokázal pěkně natlačit Gerhát. Vyloučených ubylo (po jednom na každé straně), a ve 39. minutě to v hledišti zašumělo, kotouč z hole tísněného Hübla zamířil nad...

Třetí třetina nabídla asi nejlepší hokej. Blues šli do vedení brankou Hirschovitse, který pálil zblízka nahoru a přesně. Forčeking pohyblivých hostů dělal Vervě problémy, přesto se vyrovnání dočkala. Na přihrávku Pavelky si mezi kruhy najel Gula a sedm minut před koncem vrátil svým naději na výhru, 2:2.

Soupeř se ihned snažil přepnout na vyšší stupeň, ale Litvínováci drželi krok. V oslabení mohl rozhodnout Korhonen, Janus byl opět skvělý. A za závěrečný tlak si jeho tým vysloužil v 60. minutě potlesk tribun!

Prodloužení se dlouho nehrálo. Hübl dostal od Lukeše přihrávku mezi obránce, protáhl se mezi nimi a vyháčkoval i brankáře - 3:2! Dva tisíce diváků jásalo. A těší se na dalšího soupeře i páteční start TELH.

přát. (v Liberci)
27.7.