Zápasy 10.11.2015

Litvínov se loučí s Ligou mistrů, Frölunda mnoho nedovolila

Preview k zápasu

Foto Reportáž
27 minut držel Litvínov v Göteborgu postupový výsledek, ale nakonec se musel sklonit pod tlakem soupeře a odvezl si ze Švédksa vysokou porážku 0:6. S Ligou mistrů se tak loučí v osmifinále, spolu s dalšími dvěma českými celky, Spartou a Libercem.
This text will be replaced

10.11.2015
Göteborg

Frölunda Indians (SWE)

Johansson - Tömmernes, Bengtsson, Larsson, Fantenberg, Falth, Persson - Gunnarsson - Abbott, Sundström, Johnson - Lundqvist, Carlsson, Lasch - Stalberg, Lasu, Rosseli-Olsen - Ehn, Figren, Karlsson, Lehkonen. Připraven Gustafsson. Trenér Rönnberg

Litvínov

Petrásek - Kubát, Chaloupka - Pavelka, Pavlík - Sklenička, Frolo - Černý, Gula - Smolka, Hübl, Lukeš - Válek, Hanzl, Trávníček - Martynek, Piroš, Baránek - Jurčík, Gerhát, Chlapík. Připraven Janus. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr
Branky a nahrávky: 28. a 49. Abbott (Johnson, Sundström), 30. Figren (Falth, Johansson), 38. Stalberg (Lasu), 44. Bengtsson (Lehkonen, Faltenberg), 55. Lasch (Abbott, Tommernes) Rozhodčí: Müllner (SVK) a Lindqvist (FIN) Vyloučení: 3:9 Využití: 3:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Johansson 14 - Petrásek 29 Diváci: 1378
Litvínov nastoupil s devíti obránci a jedenácti útočníky, alespoň co do specializace hráčů. V brance se znovu objevil Michael Petrásek a v první formaci nahradil Jánského opět Smolka. Zápas se nehrál v hale Scandinavium, kde se Litvínov představil před 19 lety, ale na menším stadiónu Frölundaborg.

Litvínovský gólman byl v prvním dějství jednoznačně nejvytíženějším mužem na ledě a to nejen proto, že nestřídá. Rychle se zahřál na provozní teplotu a dařilo se mu. V první minutě zápasu ale mohlo být všechno jinak, kdyby Hanzl na útočné modré čáře lépe zpracoval prudkou kolmou přihrávku, mohl jet sám. V 6. minutě Litvínov, povzbuzován hloučkem svých fanoušků, zahrozil znovu, a v desáté do třetice - střílel Smolka po kombinaci první řady.

Ve druhé polovině třetiny začal tlak Indiánů narůstat, ale klasické nedáš-dostaneš mohl naplnit Válek - zčistajasna se objevil mezi kruhy a Johansson jeho švih s obtížemi vytěsnil mezi tyče.

Tommernes trefil od modré tyč! A pak přišla pro hosty těžká zkouška, dvě vyloučení. Gulův zásah holí v obličeji protihráče při vyhození kotouče žlutí ubránili, Frolovo provinění pak přišlo až dvě vteřiny před sirénou. O to těžší čekal začátek druhého dějství.

Tým jej rovněž zvládl, i proto, že k Frolovi přisedl ve 22. minutě Sundström, který u mantinelu atakoval Martynka. Hůře vyhlížel zákrok Stalberga, který poslal na mantinel v pádu Jurčíka, ale do třech sudí domácí neposlali. Chaloupku trefil pukem do obličeje Gunnarsson, naštěstí ho tím ze hry nevyřadil.

Teprve vyloučení Pavelky vedlo ke změně skóre. Abbott od modré čáry prostřelil všechno, 1:0. Dvě minuty na to dostal hodně prostoru Figren a puk skončil v síti podruhé.

Ve 34. minutě mohl vrátit Vervu do hry Gerhát, prosmýkl se až před branku, ale na jejího strážce nevyzrál. Ve 38. minutě Litvínov nestihl ke své vzdálenější brance včas vystřídat a Stalberg si za bukem počkal na dlouhou přihrávku. Sólo proměnil, 3:0.

Vyloučení Lukeše po změně stran potrestal Bengtsson a pak už bylo o postupujícím jasno. Domácí zvýraznili své vítězství ještě dvěma brankami, využili celkem tři přesilovky a Litvínov se ani jednoho zásahu tentokrát nedočkal.

Škoda, vysokou porážkou si tým trochu zkazil dobré renomé z premiérového účinkování v Lize mistrů.

přát. (v Liberci)
27.7.