Zápasy 21.08.2015

Litvínov vypálil Hořící vlky v Grenoblu! Má první tři body

Preview k zápasu

Foto Reportáž
Druhou třetinou rozhodla Verva své první utkání v Lize mistrů. Vyhrála ji 3:0 a celkově 4:1, když na snížení domácích odpověděl efektně i efektivně zakončeným sólem Gerhát.
This text will be replaced

21.8.2015
Patinoire Pôle Sud, Grenoble, FRA

Grenoble (FRA)

Mustukovs – Barlock, Bisaillon, Harty, Gervais, Favarin, Faure, Scolari – Perret, Thinel, Chouinard – Bouchard, Labrecque, Chapuis – Guillaume, Kalus, Gauthier – Tartari, Lamboley, Baylacq – Lamirault. Připraven Goy

Litvínov

Janus - Kubát, Chaloupka - Pavelka, Gula - Kokeš, Pavlík - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Gerhát, Hořava - Šrámek, Piroš, Písařík. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr
Branky a nahrávky: 52. Bisaillon (Labrecque, Chouinard) - 26. Trávníček (Gula), 33. Šrámek (Chaloupka), 37. Pavlík (Martynek, Trávníček), 52. Gerhát (Pavlík) Rozhodčí: Zrnič (SLO) a Bliek (FRA) Vyloučení: 8:7 Zásahy: Mustukovs 27 - Janus 23 Diváci: 3300
Pod vedením sudích Zrniče (Slovinsko) a domácího Blieka nastoupily oba celky k premiérovému zápasu skupiny č. 6. Domácí vjeli na led z tlamy vlka a své fanoušky pozdravili z obvodu středového kruhu. Ropáci on Tour přivítali svůj tým rozvinutou vlajkou "Hlavně se z toho...".

Oba týmy vjely na led bez přileb, v očekávání hymen nastoupily na modré čáry, ale po chvíli ticha se nic nedělo a tak následoval pozdrav hokejkami a šlo se k zápasu. Viktor Hübl do něj oblékl speciální dres s červenými zády a označením Top Scorer, v souladu s pravidly CHL. Utkání ještě předcházelo dvouminutové čekání na první buly, takže začalo s malým zpožděním.

První zasahoval Janus a už v první minutě došlo po ostrém ataku Guillaumeho na Pavelku k menší šarvátce. Hra byla v úvodu rozkouskovaná, ale pak získala na plynulosti. Více ze hry měla Verva, domácí zase docela zdobil rychlý přechod do útoku a o co si vypracovali šancí méně, o to byly vyloženější.

Jánský v 6. minutě po zpětné přihrávce zaměstnal Mustukovse. V 7. minutě Bisaillon krosčekoval Martynka, ale přesilovka stavem nepohnula. Naštěstí ani ta domácích, kdy požár před Janusem hasil Hübl a hákoval hráče v šanci. Martynek ve 13. minutě provětral levou stranu obrany soupeře, zakončit se ale z úhlu nerozhodl a po objetí branky už z toho nic nebylo. Do přečíslení se pak dostali i Grenobelští, Janus byl však jistý i při závarech. V 18. minutě sekal Labrecque, Litvínov začal zámkem, ale po střele Lukeše přišlo přečíslení domácích - opět však nesehrané do koncovky.

Brzy po změně stran byl vyloučen Chaloupka, při dvou možnostech Grenoblu byla dvakrát posunuta branka, což si vyžádalo úpravu jejího usazení, ale pak už přišla jen severočeská pozitiva a sociální jistoty... Vyloučení Barlocka zápas zlomilo.

Na pravé straně nechali domácí hodně volného prostoru Trávníčkovi, kterého vysunul Gula. Střelu možná ještě tečoval obránce a brankář Mustukovs si na ni jen sáhl tak nešťastně, že ji usměrnil do své šibenice, 0:1!

Harty se stal dalším hříšníkem, tentokrát se Francouzi ubránili. Ale po odrazu Chaloupkovy střely od zadního mantinelu stejně navýšil skóre Šrámek. Při dalším trestu Barlocka se ještě Pavlík zastřeloval, neujala se ani rána Piroše, ale vyloučení Bisaillona už Pavlík potrestal, 0:3 po zpětné přihrávce a ráně z voleje! Domácí ve druhé třetině přestali stíhat. Dokumentovaly to i jejich fauly, takže mohli být ještě rádi, že neinkasovali vícekrát.

Třetí část začala vyloučením Thinela. Domácí pak dali gól, ale do posunuté klece. Její strážce se znovu dvakrát zaskvěl, Grenoble se chtěl s fanoušky rozloučit dobrým závěrem. Janus se vyznamenal i při dvojnásobném vyloučení spoluhráčů a 43 vteřin dlouhém oslabení tři na pět.

Až při Trávníčkově trestu prostřelil slovenského gólmana Bisaillon. Jenže do minuty už to bylo opět o tři góly! Gerhát dostal kolmici a v nájezdu předvedl stejně povedeného "Forsberga", jako kdysi v Mostě - zakončil jednou rukou, když brankáře poslal na opačnou stranu. Paráda, 1:4. V závěru už přišla jen další vyloučení a pak klakson, který zpečetil zaslouženou výhru hostí. Byli hokejovější, snaha a bojovnost domácích nestačily.

V neděli odpoledne nastoupí HCVL proti - s velkou pravděpodobností těžšímu - finskému soupeři v Helsinkách. Mimo sestavu zůstali v pátek kromě brankáře Petráska Černý, Smolka a Válek.

Play-out
(0:1, 3:1, 1:0)