Zápasy 06.10.2015
Autor: Redakce

Lukeš poslal tým přes Vídeň do osmifinále CHL proti Frölundě!

Preview k zápasu

Foto Reportáž
Bylo to těžší, než se čekalo, ale povedlo se. Verva v prodloužení udolala Lukešovou ranou rakouský celek a po výsledku 2:2 postoupila celkovým skóre 6:5 mezi nejlepších šestnáct týmů Champions Hockey League.
This text will be replaced

6.10.2015
ZS I. Hlinky, Litvínov
2:2pr.
0:0, 0:0, 1:2 - 1:0

Litvínov

Horák - Kubát, Chaloupka - Sklenička, Pavlík - Pavelka, Frolo - Kokeš, Gula - Martynek, Hübl, Lukeš - Jánský, Hanzl, Trávníček - Řehoř, Piroš, Hořava - Písařík, Smolka, Jurčík. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Vídeň (AUT)

Kickert – Lakos, Fraser, Iberer, Milam, Pretnar, Klimbacher, Peter, Nissner – MacLean, Whitmore, Dzieduszycki – Rotter, Sharp, Gamache – Bois, Nodl, Fischer – Hartl, Schiechl, Grosslercher. Připraven Lawson. Trenéři Boni a Nasheim
Branky a nahrávky: 47. Jánský (Pavlík), 65. Lukeš (Hübl) – 46. Rotter (Sharp), 51. Whitmore (Dzieduszycki, Milam) Rozhodčí: Vinnerborg (SUI) a Fraňo (CZE) Vyloučení: 4:6, navíc Bois (V) 2+2 min. Využití: 1:1 Oslabení: 0:1 Zásahy: Horák 25 - Kickert 30 Diváci: 2084
Brankář Horák a útočník Řehoř dostali poprvé šanci v litvínovském dresu na mezinárodní scéně. Hosté přijeli likvidovat jednobrankové manko z prvního zápasu a dávali najevo, že to se snahou překvapit myslí vážně.

V první třetině k tomu měli blízko nejvíce v 18. minutě, McLean nastřelil tyč.

Verva bez zraněných Šrámka a Gerháta, s osmi obránci a pozměněným složením útoků zahrozila Hanzlem, Lukešem a nejnebezpečněji Hořavou v oslabení. Útočník Vervy v 15. minutě zachytil rozehrávku soupeře, dostal se do úniku, ale Kickert jeho střelu vyrazil.

Po změně stran měli domácí možnost hrát téměř v kuse šest minut přesilovku poté, co byl dvakrát po sobě vyloučen Milam a pak bylo Vídeňanů na ledě nějakou dobu šest. Avšak Kickert za svá záda žádný kotouč nepustil, kombinacím tentokrát něco chybělo.

Capitals zahrozili ve druhé třetině prakticky jen jednou, Gamache dostal kolmý pas, Horák ale jeho střelu lapil – a to doslova a do písmene. Hosté se dočkali druhé početní výhody v zápase (Písařík), ovšem také neuspěli.

Na branky si přes dva tisíce diváků počkalo do třetí třetiny. Bojovní hosté se radovali při přesilovce díky Rotterovi, ale minutu na to už Jánský rovněž ve výhodě tečí Pavlíkovy střely srovnal. V tu chvíli postupovali Krušnohorci, ale prodloužení přece jen neunikli.

Vyloučení Boise na 2+2 minuty přitom naskytlo domácím šanci zápas rozhodnout, ale hra v dlouhé přesilovce se jim nedařila a nedařila, až nakonec dokonce inkasovali. Ujel Whitmore a blafákem překonal Horáka, 1:2.

Muselo se tím pádem nastavovat, ještě v 56. minutě Trávníček z mezikruží přestřelil. V prodloužení to vypadalo s nadějemi černožlutých všelijak, ale v čase 64:45 napřáhl Lukeš z hranice kruhu a po ledě svým třetím gólem v CHL rozhodl o postupu HCVL!

Play-out
(0:1, 3:1, 1:0)
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Lukáš Horák 2 25 0
Finále
1. Bílí Tygři Liberec2
2. HC Oceláři Třinec2
Baráž o ELH
P Tým Tým Z S B
1. PCE Pardubice 12 46:26 27
2. KLA Kladno 12 30:30 22
3. CHM Chomutov 12 31:37 18
4. CEB Č.Budějovice 12 26:40 5
Žáci před 2 dny

Zlatí třeťáci na multisportovním turnaji ve Varech

Třetí třída zakončila uplynulou sezonu účastí na Velikonočním multisportovním turnaji v Karlových Varech. S ostatními týmy poměřila síly v hokeji, plavání, atletice a fotbale. Nakonec obsadila celkové první místo.
Rozhovory - Junioři 19.04.2019

Hodně věcí jsem si uvědomil, hlásí Přemysl Svoboda

Uplynulá sezona pro něj byla zlomová. Přemysl Svoboda nejprve zářil v juniorce, čímž si řekl o šanci v litvínovském A-týmu, zahrál si play off Chance ligy v Litoměřicích a vysloužil si premiérovou pozvánku do reprezentační devatenáctky. Jak ji hodnotí?
Mládež 17.04.2019

Jan Myšák je v konečné nominaci na MS U18!

Česká reprezentace do osmnácti let v pondělí odpoledne odletěla na mistrovství světa do Švédska. Jedním z hráčů byl i šestnáctiletý litvínovský talent Jan Myšák. První zápas sehraje osmnáctka ve čtvrtek proti Bělorusku.