Zápasy 23.08.2015

Také Espoo na štítě! Janus udržel čisté konto

Preview k zápasu

Foto Reportáž
Jaroslav Janus korunoval své dosavadní dobré výkony v dresu Vervy čistým kontem na evropské scéně a výrazným způsobem tak pomohl Vervě k vítězství 1:0 ve druhém zápase v Lize mistrů v neděli odpoledne ve Finsku.
This text will be replaced

23.8.2015
Barona Areena, Espoo, FIN

Espoo Blues (FIN)

Engstrand – Kukkonen, Rantakari, J. Vainio, Kuukka, Seppälä, Westermarck, V. Vainio – Korhonen, Hirschovits, Poukkula – Talaja, Makkonen, Somervuori – Sailio, Liivik, Kantola – Lahtinen, Tiivola, Rooba – Saari. Připraven Kähkönen. Trenér Aho

Litvínov

Janus - Kubát, Chaloupka - Pavelka, Gula - Kokeš, Pavlík - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Gerhát, Hořava - Písařík, Piroš, Šrámek. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr
Branka a nahrávka: 33. Jánský (Hübl) Rozhodčí: Nord (SWE) a Metsälä (FIN) Vyloučení: 2:2 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Engstrand 27 - Janus 36 Diváci: 2039
Druhý duel v neděli odpoledne (v 16 hodin finského, v 15 našeho času) začali před dvěma tisícovkami diváků nebezpečněji Verváci. Demonstrovali na ledě svou pohodu po páteční výhře.

Gerhát už ve 2. minutě trefil tyčku. Pak začali mít více ze hry spíš domácí, ale prosadit se nedokázali, Janus byl opět spolehlivý. Zejména po sólu Westermarcka přes celé kluziště a jeho střele zblízka bekhendem. Chvíli na to měl Janus štěstí, pěkná kombinace Blues skončila s přispěním Kokeše vedle. V 8. minutě zase mohl Šrámek pálit po Pirošově přihrávce a stejný hráč v 15. minutě přinutil brankáře ke skvělému zákroku po přesné teči.

Ve druhé polovině první třetiny došlo na první vyloučení. Tresty Rooby a Kubáta uplynuly celé, ten třetí (domácího Kukkonena) se přelil do druhé třetiny. V 19. minutě trefili zdá se tyč také modří.

Ve druhém dějství si Litvínov podržel aktivitu delší dobu, stav se ale nezměnil. Jánského hned ve 21. minutě vychytal Engstrand, Pavelku později též. Přečíslení dva na jednoho Jánského s Lukešem stačil soupeř zblokovat.

Pak zase přidali Blues, v polovině zápasu to ale bylo stále 0:0, díky Janusovi a pomoci jeho obránců. Pak už to ale dlouho netrvalo. Udeřilo krátce po komerční přestávce. Jánský z dorážky Hüblovy střely ze vzduchu pohotově na 0:1!

Finové zapnuli vyšší rychlostní stupeň, Janus odolával. A vydržel až do přestávky, i když tlak sílil a umocnilo ho ještě druhé Kubátovo vyloučení ve 37. minutě. Jednou znovu pomohla defenzívě Vervy tyč (35. Sailio). Ve 39. minutě gólman včas sklapl betony proti skákavé a tečované střele.

Po poslední změně stran snaha Blues o vyrovnání zesílila, vytvořili si šance, ale když se gólu nedočkali, nápor postupně ochabl. Blízko k zápisu do Zápisu o utkání byl už předtím ve 42. minutě Šrámek, který ještě hledal před brankou Piroše, a o sedm minut později po sóle Písařík. Minutu na to neuspěl blízko před brankou ještě Lukeš. Litvínov hrál v těchto fázích výborně, držel kotouč a kontroloval hru.

Disciplinovaným výkonem udržel HCVL vedení až do konce. V závěru útočného utkání (navzdory skóre) domácí odvolali gólmana, usadili se před brankou, v pásmu to často byla šavlovačka, ale ani při power play na Januse nevyzráli!

Litvínov se pevně usadil na čele skupiny, předvedl o víkendu sebevědomé výkony, přivezl šest bodů a ve čtvrtek přivítá Grenoble v odvetě doma (18:30).

Zápas v Espoo můžete sledovat ze záznamu dnes od 18:45 na stanici Sport 1

Tabulka: 1. Litvínov 2 zápasy 5:1 6 bodů, 2. Espoo 1 0:1 0 bodů, 3. Grenoble 1 1:4 0 bodů

přát. (v Liberci)
27.7.