Zápasy 16.08.2015

V Drážďanech třetí místo, prvenství do Wolfsburgu

Preview k zápasu

Foto Reportáž
V utkání o třetí místo na turnaji v Drážďanech porazil Litvínov v neděli odpoledne domácí celek 6:5. Příležitost dostala řada mladých hráčů, někteří se prosadili i střelecky. První skončil Wolfsburg.
This text will be replaced

16.8.2015
EnergieVerb.arena, Drážďany, GER

Drážďany (GER)

Jaeger - Baum, Kramer, Schmidt, Macholda, Wissmann, Sacher, Zauner, Seifert - Reed, Campbell, Rodman, Garten, Kruminsch, Bojarčinov, Mathäs, Filin, Grafenthin, Rupprich, Koslowski, Volnec. Připraven Cüpper. Trenér Popiesch

Litvínov

Horák - Pavelka, Pavlík, Chaloupka, Kokeš, Černý, Hora, Havelka - Martynek, Smolka, Chlapík - Řehoř, M. Hanzl, Štěpka - Písařík, R. Hanzl, Šrámek - Stříbrný, Válek, Jurčík. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr
Branky a nahrávky: 5. Kruminsch (Bojarčinov, Grafenthin), 22. Garten (Kruminsch, Bojarčinov), 35. Bojarčinov (Kramer, Campbell), 58. Campbell (Reed, Rodman), 60. Rodman - 4. Šrámek (Písařík, Kokeš), 34. R. Hanzl (Chlapík, Martynek), 36. Pavelka (M. Hanzl, Pavlík), 42. Válek (Štěpka), 53. Štěpka (Válek, Stříbrný), 59. Martynek Rozhodčí: Schütz Vyloučení: 4:8 Využití: 1:2 Oslabení: 0:1 Zásahy: Horák 26
Řada hráčů základní sestavy z minulé sezóny tentokrát zůstala doma, aby mohli trenéři dát ve větší míře příležitost mladíkům a hráčům širšího kádru. Do branky se postavil Lukáš Horák. Proti němu nastoupil i ex-litvínovský Petr Macholda.

Po první i po druhé části zápasu byl stav nerozhodný. Na Šrámkův gól ze 4. minuty, který krásně zavěsil po objetí branky, domácí brzy odpověděli Kruminschem. Po změně stran nadvakrát uspěl Robin Hanzl, který dorazil vlastní střelu do tyče, a Tomáš Pavelka. Branky Vervy neutralizovali drážďanští Garten a Bojarčinov.

Gólová přestřelka pokračovala i ve třetím dějství, tentokrát už ale s větším úspěchem pro hosty. Vedení na jejich stranu strhnul v úvodu poslední třetiny Válek po zaváhání brankáře Jaegera u zadního mantinelu. Těsný náskok držela Verva 11 minut. Závěr utkání byl však poté na branky bohatý.

Sedm minut před koncem zvýšil na 5:3 Štěpka, který nakonec se Stříbrným také odjeli k zápasu. Nejlépe se orientoval ve skrumáži před brankou. Domácí ještě zdramatizovali koncovku, snížili Campbellem a odvolali pak brankáře. Ale rozhodující byl Martynkův gól v předposlední minutě do prázdné klece. Drážďanská korekce stavu na 5:6 v 60. minutě už na vítězi nic nezměnila, i když ještě v samém závěru ohrožovali Horákovu klec.

Po loňském druhém místě tak Litvínov obsadil na turnaji třetí pozici. Prvenství získal jeho semifinálový přemožitel Wolfsburg, který ve finále porazil Berlín 4:3.

Play-out
(0:1, 3:1, 1:0)