Zápasy 15.08.2015

Verva podlehla Wolfsburgu na nájezdy

Preview k zápasu

Foto Reportáž
Vedení 3:1 nestačilo Litvínovu proti Wolfsburgu na turnaji v Drážďanech. Po remíze 3:3 v základní hrací době byl německý soupeř úspěšnější v samostatných nájezdech a postoupil do finále.
15.8.2015
EnergieVerb.arena, Drážďany, GER
4:3sn
1:2, 0:1, 2:0 - 1:0

Wolfsburg (GER)

Brückmann - Bina, Hambly, Krupp, Likens, Reiss, Seifert, Sharow, Wurm - Aubin, Dibelka, Fauser, Furchner, Haskins, Höhenleitner, Mayer, Mulock, Pfohl, M. Rosa, Stas, Widing. Připraven Vogl. Trenéři Gross a Pellegrins

Litvínov

Petrásek - Kubát, Černý - Zeman, Gula - Kokeš, Pavlík - Chaloupka - Jánský, Smolka, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Gerhát, Hořava - Šrámek, Piroš, Písařík. Připraven Horák. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr
Branky a nahrávky: 8. Widing (Haskins), 55. Furchner (Likens), 59. Mayer (Höhenleitner, Mulock), nájezd Rosa - 4. Pavlík (Hanzl), 5. Písařík, 33. Martynek (Trávníček, Šrámek) Rozhodčí: Schütz Vyloučení: 6:3, navíc Krupp (W) zaviněné TS-Hanzl neproměnil Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Petrásek 14
Litvínov se k prvnímu utkání na turnaj do Drážďan vydal v sobotu krátce po poledni. Vstup do utkání vyšel hostům výborně. Nejprve z levé strany švihem prostřelil brankáře Brückmanna obránce Pavlík, 0:1. Zásluhou útočníka Písaříka, který skóroval prakticky ze stejného místa, vedl Litvínov v 5. minutě už 0:2.

Brzké snížení týmu Grizzly Adams obstaral v 8. minutě Widing, do sítě prošla jeho střela od modré čáry. Po polovině zápasu odpověděl Martynek, který z nulového úhlu procpal puk za brankovou čáru (3:1).

Po faulu na Gerháta, který z ledu odjel za pomoci maséra Reifa, bylo v 54. minutě nařízeno trestné střílení. Robinu Hanzlovi v rozhodujícím okamžiku sklouzl puk z hole. Byl to vlastně rozhodující okamžik zápasu.

Nicméně ještě šest minut před koncem Verva vedla o dvě branky. Závěr zápasu ale patřil účastníkovi německé DEL. V 55. minutě Furchner snížil na 2:3 a v 59. minutě Mayer vyrovnal.

Na samostatné nájezdy byl pak úspěšnější Wolfsburg. Trojice HCVL Jánský, Lukeš a Hanzl neuspěla, Jánský branku minul, Lukeš trefil tyč a Hanzl neuspěl s tentokrát pomaleji provedeným nájezdem. Rozhodl ve druhé sérii Marco Rosa, který zasunul puk Petráskovi po kličce po ledě mezi betony.

Litvínov tak v neděli po loňské účasti ve finále nastoupí tentokrát na turnaji k utkání o třetí místo. Od 14 hodin se utká s domácím celkem Dresdner Eislöwen, který ve večerním utkání podlehl Eisbärenu Berlín vysoko 0:7.

(Foto: archiv)

přát. (v Liberci)