Zápasy 30.08.2018
Autor: Tereza Čubanová, foto: Jan Jindra

Odvetu zvládli lépe Piráti! Vervu přestříleli 4:1

Preview k zápasu

Foto Reportáž
Chomutov - Odveta přípravného derby v chomutovské Rocknet aréně vyšla lépe domácímu celku z Chomutova. Piráti nastříleli do černožluté klece 4 branky a ovládli tak druhý vzájemný zápas této sezóny. Rozhodující branku utkání vstřelil Bohumil Jank v 15. minutě.
30.8.2018
SD Aréna, Chomutov
4:1
2:0, 2:0, 0:1

Chomutov

Stezka (Lukeš) – Jank, Valach, Štich, Mrázek, Dietz, Knot, Blaha – Sklenář, Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, Skokan – Šťovíček, Vantuch, Stránský – Koblasa, Gut, Chlouba – Havel.

Litvínov

Hanuljak (30. Soukup) – Baránek, Hunkes, Kubát, Sørvik, Ščotka, Šesták, Strejček, Romančík – Petružálek, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Myšák – Tůma, Gerhát, Černý – Matoušek, Řehoř, Jurčík
Branky a nahrávky: 12. Růžička (Sklenář), 15. Jank (Sklenář, Šťovíček), 33. Chlouba (Štich), 35. Šťovíček (Růžička, Mrázek) – 50. Lukeš (Hübl) . Rozhodčí: Sýkora, Svoboda – Malý, Pešek . Vyloučení: 7:11, navíc Valach (CHM) 5 min + do konce utkání, Chlouba (CHM) 10 min OT, Vantuch (CHM) 10 min OT, Baránek (LIT) 5 min + do konce utkání, Sörvik (LIT) 10 min OT + do konce utkání, Hübl (LIT) 10 min OT . Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3128. Průběh utkání: 4:0, 4:1 .
Úvodní buly zápasu ovládl Litvínov. Hned na to dokázal zaútočit na branku Pirátů, žádnou větší šanci z toho ale nevytěžil. Následně přišla střela Pirátů, která Hanuljaka nijak výrazně neohrozila. Poté si ale Chomutov dokázal vytvořit dobrý tlak na hostující branku, Litvínov svou klec zvládl uhlídat a dostal se do úniku 2na1, který zastavil bránící chomutovský hráč. Ovšem i pro neproměněné šanci se chemici usadili před brankou soupeře a zkoušeli dostat puk za záda brankáře Stezky - neúspěšně. Po rychlém hokeji nahoru dolu se ke střele dostal Viktor Hübl, ale minul branku. I Chomutov se dostal ke střele, ovšem také nedokázal trefit bránu Hanuljaka. 

V 10. minutě přišlo první vyloučení na straně Chomutova. Trest si vysloužil Tomica za nedovolené bránění. Piráti se dokázali několikrát osvobodit a navíc dotáhli svoje oslabení až k ohrožení litvínovské branky, které se jim vyplatilo. První gól utkání vsítil do černožluté branky Vladimír Růžička a poslal tak Chomutov do vedení 1:0. Krátce po gólu přišlo první vyloučení i na straně Vervy. Na trestnou lavici usedl Jan Strejček za podražení. Chomutovští hokejisté v přesilovce nikam nespěchali, i tak se dostali do tlaku. Vytěžit z něj gól ale nedokázali. Jenže netrvalo dlouho a domácí tým dostal za záda Hanuljaka puk už po druhé. Při signalizovaném trestu pro Litvínov se ke střele dostal Bohumil Jank a trefil přesně. 

Při snaze chemiků vytvořit si gólové příležitosti si Viktor Hübl počínal nedovoleně a tak šel Litvínov znovu do čtyř. Při litvínovském oslabení si trest vysloužil ještě litvínovský brankář Miroslav Hanuljak za zdržování hry. Trest si za něj odjel odsedět David Tůma. Ve dvojnásobně přesilovce Chomutova se litvínovští sice zvládli ubránit, jenže přišlo další vyloučení na straně černožlutých. Marek Baránek odjel rovnou do kabin, vysloužil si totiž 5 minut + do konce utkání. Ani ne vteřinu na to, dostal další trest hráč Chomutova Lukáš Vantuch dvě minuty za porušení postupu při vhazování + 10 minut osobní trest za nesportovní chování. A tím to stále neskončilo. Pro dalšího obránce litvínovských - Daniel Sörvika, dnešní zápas také skončil. Dostal trest za držení + 10 minut osobní trest + trest do konce utkání za nesportovní chování. Do konce první třetiny už se skóré nezměnilo.

Druhá třetina pokračovala přesilovkou 4na3 pro Piráty. Krátce na to se vrátil z trestné lavice chomutovský hráč a začala dvojnásobná přesilová hra pro Chomutov. Litvínov se ale ubránil. V oslabení chemiků 4na5 se dostal ke střele Juraj Mikúš. Následně se vrátil z trestné lavice poslední potrestaný z Litvínova a hrálo se opět v běžném počtu hráčů. Oba týmy se tlačily na branku, ale gól vytvořit nedokázaly. Nejblíže k tomu byl chomutovský Michal Gut, který trefil břevno. Během tlaku Vervy na klec Pirátů si nedovoleně počínal David Štich a zároveň došlo ke střídání brankářů hostů. Místo Miroslava Hanuljaka nastoupil do litvínovské klece Jakub Soukup. V přesilovce se dostal ke krásně střele Viktor Hübl, ale lapačka chomutovského gólmana byla připravená. 

Následně na to přišlo vyloučení na straně černožlutých. 2 minuty si vysloužil Martin Hanzl za porušení postupu při vhazování. V přesilové hře dokázal Chomutov vstřelit již třetí branku. Do zakončení se prokličkoval Roman Chlouba a neminul. Pirátům to ale nestačilo, a když dostali další signalizovanou výhodu, uzamkli Litvínov do jejich obranného pásma a na střelu Martina Šťovíčka byl litvínovský Soukup krátký. Následně se opět trestalo. David Šesták si počínal nedovoleně a odjel si tak odpočinout na tresnou lavici. Přesilovka pro Piráty trvala jen minutu a další trest dostal chomutovský hráč. Jen krátce na to se k Šestákovi na trestnou lavici posadil Karel Kubát na 2 minuty a k nim se přidal ještě Viktor Hübl na 10 minut za nesportovní chování. Po pár vteřinách navštívil trestnou lavici i chomutovský Knot za držení. V krátké přesilovce chemiků, hostující hráči nedokázali vymyslet žádnou větší akci směrem k bráně soupeře a tak stav utkání zůstal do konce druhé části stejný. 

Třetí třetina začala u litvínovské branky. Kdy se do samostatného úniku dostal chomutovský útočník, ale nezakončil přesně. Po většinu zápasu se hrál nepřehledný hokej, který pokračoval i ve třetí třetině. V první polovině poslední části utkání diváci viděli po dlouhé době plynulý hokej bez vyloučení. Střelu na brankáře Chomutova vyslal Jan Ščotka, avšak ideálně netrefil branku. Nakonec se Litvínovu povedlo skórovat! František Lukeš parádní kličkou obelstil brankáře Stezku a po ledě poslal kotouč do sítě domácího týmu. U mantinelu si počínal tvrdě chomutovský hráč na mladičkého Jana Myšáka, který za potlesku litvínovských fanoušků odešel na ošetřovnu. Trest na 5 minut + do konce utkání dostal Juraj Valach. 

Přesilovkový tlak Litvínova začal střelou Jana Ščotky, poté Františka Lukeše a Viktora Hübla. Puk ale ani v jednom případě neskončil v síti Pirátů. Verva nepustila Piráty k puku polovinu přesilové hry. Poté už Chomutov dokázal kotouč ovládnout a několikrát se osvobodit. Zbývalo pár vteřin do konce oslabení Pirátů, ale chomutovský hráč si počínal opět nedovoleně, a tak dal hráčům v černožluté další šanci na upravení skóré. Litvínovští hokejisté si vzali oddechový čas a vrhli se na Piráty doslova s vervou. Jenže chybělo štěstí, David Tůma trefil pouze tyč. Nic víc už v přesilovce chemici nedokázali vytvořit. Do konce zápasu již ovládali hru hráči z Chomutova. Ještě si na posledních pár vteřin sedl na trestnou lavici Ivan Řehoř. V utkání už jeho vyloučení nic neovlivnilo a tak zápas plný trestů končí vítězně pro Piráty poměrem 4:1. 

Fotogalerie

přát.
30.7.
úterý, 17:30
Statistiky
# Jméno G A B +/- TM
16 František Lukeš 1 0 1 1 0
26 Viktor Hübl 0 1 1 1 12
63 Marek Baránek 0 0 0 0 25
Jakub Černý 0 0 0 0 0
18 František Gerhát 0 0 0 0 0
79 Martin Hanzl 0 0 0 -1 2
25 Jiří Hunkes 0 0 0 -1 0
64 Ondřej Jurčík 0 0 0 -1 0
Karel Kubát 0 0 0 0 2
Tomáš Matoušek 0 0 0 -1 0
71 Juraj Mikúš 0 0 0 -1 0
91 Jan Myšák 0 0 0 1 0
88 Jakub Petružálek 0 0 0 -1 0
Ivan Řehoř 0 0 0 -1 2
Ladislav Romančík 0 0 0 1 0
Daniel Sørvik 0 0 0 0 32
93 Jan Strejček 0 0 0 -2 2
24 Jan Ščotka 0 0 0 0 0
11 David Šesták 0 0 0 0 0
David Tůma 0 0 0 0 0
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Miroslav Hanuljak 2 16 0
Jakub Soukup 2 16 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce podpořilo spolek Nové háro a pomohlo získat Karolínce paruku z pravých vlasů

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost a podpořilo spolek Nové háro. Cílem bylo splnit Karolínce, která podstupuje onkologickou léčbu, přání získat paruku z pravých vlasů.
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce spolu s Jakubem Petružálkem převzali šek od litvínovských veteránů.

Spolek Veteráni Litvínov a Destinační agentura Krušné hory připravili na sobotu 15.6.2019 zahájení turistické sezóny, konal se již IV.ročník srazu veteránů a souběžně probíhal program i na letišti u Braňan.
Více >
Junioři před 3 dny

Juniorka zná rozpis zápasů do další sezony

Od minulého týdne je rozlosována nejvyšší juniorská soutěž, která od nového ročníku ponese název "DHL Juniorská liga akademií". První zápas černožluté čeká ve čtvrtek 5. září na domácím ledě.
Více >