Zápasy - Dorost 17.11.2018
Autor: Petr Význer

DOR: Dorostenci porazili Vary a zajistili si postup do play-off!

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
L i t v í n o v - Dorostenci v domácím zápase proti Karlovým Varům neinkasovali a zvítězili 2:0. V nájezdech se navíc trefil Marek Krocker a 4 body zůstávají doma. Důležitou výhrou si také litvínovské naděje pojistily postup do vyřazovací části.
17.11.2018
Zimní stadion Ivana Hlinky
0:0, 1:0, 1:0 - 0:0 - 1:0

Litvínov

Čermák (Herkommer) – Minařík, Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Novotný, Hora – Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík, Špaček, Brouček, Pešta, Krocker, Skuhrovec.

Karlovy Vary

Bajgar (Kubát) – Žďárský, Petretič, Houdek, Hohl, Prošek, Vogel – Remeš, Šmajda, Blecha, Bubanec, Matas, Rymon, Botoš, Marz, Varvařovský.
Branky a nahrávky: 35. Brouček (Krocker, Vopat), 52. Slavík (Brouček, Kočárek). Rozhodčí: Daniel Kraval – Tomáš Kučera, Jakub Dědek . Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 2:0.

První třetina byla na vyložené šance chudá. Hrál se rychlý hokej na obě strany a z toho postupem času vyplynula 4 vyloučení domácích i hostů.

I přes velký počet přesilových her se ani jeden z dnešních soupeřů nedostal do žádné akce zakončené gólem.

Ve druhé periodě byly k vidění zajímavější akce. Hráči Karlových Varů se dostali do přečíslení  2 na 1, které zakončil dobrým zákrokem po přesunu David Čermák.

Litvínov si vytvořil spoustu šancí, ale ty nevedly do zdárného konce. Až během přesilové hry se prosadil Dominik Brouček. Ten po přihrávce Marka Krockera, bekhendovou střelou z mezikruží vymetl pavučiny v pravé šibenici. Matyáš Bajgar neměl nárok.

Zbytek 2. třetiny kromě dvou vyloučení nic nenabídl.

Začátek poslední části utkání také nebyl moc divácky atraktivní. První světlý moment zařídil hostující Samuel Šmajda, který se objevil úplně sám před Čermákem. Ten se znovu vytáhl, když proti střele nastavil svou lapačku.

Litvínovský dorost přidal i druhou branku v utkání. Po kombinaci Kočárek - Brouček - Marek Slavík, se poslední jmenovaný trefil do odkryté branky.

Karlovy Vary se ke konci klání pokusily skórovat. Odvolali brankáře, ale hlavní rozhodčí si toho nevšiml a málem vyloučil karlovarské za příliš mnoho hráčů na ledě.

Ani závěrečný tlak při přesilovce 6 na 4 Energii nestačil a David Čermák udržel čisté konto.

V nadstavbě se nedařilo ani jednomu z týmů, a tak přišli na řadu nájezdy.

Jediným nájezdovým střelcem se stal Marek Krocker. Chemici si díky jeho trefě vysloužili i bonusový bod.

Litvínov

Martin Nosek (HC Litvínov): ,,Zápas byl upracovaný a ubojovaný. Řekli jsme si, že musíme uhrát 4 body. Čtyři body super, uhráli jsme je. Utkání určitě nebylo pro oko diváka nic moc. Upracovaný, ale ubojovaný na 4 body, takže musím tým pochválit."
Karlovy Vary
Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): ,,Hodnocení je jednoduché. Ono se bez gólu nevyhrává. Nedokázali jsme proměnit šance, které jsme si vytvořili. Samozřejmě nám nepomohlo ani spoustu vyloučených hráčů, které jsme měli, ale konečně začínáme hrát tu hru, kde chceme být."
2.
(0:1, 0:1, 4:1)