Zápasy - Junioři 16.11.2019

Brno bylo nad síly juniorů, chemici prohráli 1:4

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
L i t v í n o v - Po úspěšném klání proti Jihlavě přišla prohra. Kometa dala litvínovským juniorům lekci z produktivity a zaslouženě si domů odváží tři body. Jediným úspěšným střelcem byl v oslabení Jaroslav Fišer.
16.11.2019
0:2, 1:1, 0:1

Litvínov

Zajíček (Pejsar) – Bártek, Šubrt, Baláž, Kitzberger, Jonák, Háva, Miškovič – Jindra, Skuhrovec, Limanovský, Vopat, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda

Brno

Kubík (Vystavěl) – Fajmon, Holemý, Furch, Vašíček P., Sedláček, Studený – Žák, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Sedláček, Malý, Brabenec, Martiška, Vašíček D.

Branky a nahrávky

40. Fišer
12. Sedláček J. (Svoboda), 17. Bartes (Holemý, Martiška), 33. Martiška (Malý), 60. Brabenec

Rozhodčí:
Jaroš - Frodl, Špůr
Vyloučení:

Využití:

V oslabení:

Diváci:

Střely na bránu:

Průběh zápasu:

0:3, 1:3, 1:4

Do první velké šance zápasu se dostal domácí útočník Jouza. Ten v brejku totálně pohořel, když se zamotal do vlastní kličky. Potrestat jeho chybu mohl na druhé straně Svoboda, ale ten minul letící puk před prázdnou částí branky. Netrvalo to dlouho a Kometa šla do vedení. Puku se chopil Jan Sedláček. Ten s ním prokličkoval přes litvínovskou obranu a kličkou do bekhendu překonal Zajíčka.

Od vstřelené branky mělo Brno navrch a potvrdil to Sebastian Bartes. Martiška vyhrál vhazování na Holemého. Ten vystřelil na branku, ale ještě před ní Bartes šikovně tečoval tuto střelu do levé šibenice. Chemici si po dvou inkasovaných gólech vytvořili několik dobrých šancí. Nejprve Skuhrovec minul odkrytou branku a po současném vyloučení Jonáka s Brabencem se do akce dostal Jindra. Skrz střední pásmo v klidu prokličkoval, dojel mezi kruhy a pálil. Po stadionu se rozezněl zvuk tyče a bylo jasné, že z akce nic nebude. Vašíčkovo vyloučení bylo to poslední, co se v prvním dějství stalo.

V tom druhém, hned po dvaceti vteřinách, kapitán Litvínova Dufek rozezvučel tyč! Následně Jouza neubránil přihrávku brněnských a na Zajíčka se úplně sám řítil Svoboda. Ten udělal vše správně, ale na připraveného Zajíčka nevyzrál. Po několika menších šancích Litvínova se znovu prosadilo Brno. Marcel Martiška dostal puk na levý kruh, odkud vypálil na bránu. Puk se otřel o tyč a zasvištěl do branky.

O snížení se znovu mohl postarat Skuhrovec. Bohužel vystřelil moc nízko a trefil pouze Kubíkův beton. Zápas nepřinesl příliš vyloučení, ale přeci jen nějaká byla. Na trestnou lavici zamířil Baláž. Oslabení Litvínovu vůbec nevadilo, protože dvě vteřiny před druhou sirénou Jaroslav Fišer vybojoval v obranné třetině puk a pláchl brněnské obraně. V úprku mohutně napřáhl a dopravil puk za záda Kubíka.

Ve třetí třetině měli Severočeši k dispozici přesilovou hru. Bartes podrazil jednoho z litvínovských a sedl si na lavici hanby. Bohužel. Početní výhoda trvala pouze minutu, protože na volnou lavičku vedle Bartese dosedl Vopat. Tento jev se objevil o několik minut později. Vašíček byl vyloučen za faul vysokou holí a ještě před koncem jeho trestu sekl Háva soupeře. V oslabení si největší šanci vytvořil Kitzberger. Litvínovský obránce v brejku pohořel a minul Kubíkovu branku.

Chemici na závěr, ještě po oddechovém čase, odvolali brankáře. Zajíček opustil branku 29 vteřin před koncem a do branky se vrátil 19 vteřin před závěrečnou sirénou, kvůli úspěšné střele ze středního pásma. Jakub Brabenec si v něm uzmul touš a nahodil ho směrem na branku, kterou bez problému trefil.

Trenér: Radek Mrázek
Dneska to byl ze začátku vyrovnaný zápas, ale nás zase položilo, že po úplně nesmyslné individuální chybě dostaneme gól. Pak tedy nemůžu klukům upřít snahu, ale naše koncovka je žalostná, ale proto, abychom ty góly dali, jsme dělali strašně málo. Brno nás trestalo v produktivitě.
Brno
Trenér: Jan Zachrla
Dneska si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Přece jenom, byli jsme aktivní na brankovišti, dali jsme góly a ve hře jsme tahali za delší konec než soupeř. Z mého pohledu tedy zasloužená výhra.
26.
(1:0, 2:1, 0:0)