Zápasy - Junioři 21.01.2022
Autor: Daniel Tichý

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Foto Ohlasy Reportáž
Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
33. kolo, 21.1.2022
Liberec, Svijanská aréna

Liberec

Hambánek – Duschka, Rybář, Jakubec, Meisel, Várady, Culek – Leden, Cikhart, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Měchura (C), Plos, Zajíček (A).

Litvínov

Klika – Hora, Baláž, Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Kuchař – Postl, Danielčák, Stehlík (C), Beran, Limanovský (A), Maštalířský, Ilujek, Špaček, Skuhravec, Slavík.

Branky a nahrávky

25. Leden (Kříž, Jakubec), 40. Měchura (Plos, Zajíček)
23. Danielčák (Stehlík, Limanovský), 27. Špaček (Kroupa, Skuhrovec), 27. Danielčák (Stehlík, Slavík), 37. Stehlík (Hocelík, Hora)

Rozhodčí:
Čáp, Červenka – Kajínek, Juránek
Vyloučení:

Využití:

V oslabení:

Diváci:

Střely na bránu:

Průběh zápasu:

0:1, 1:1, 1:4, 2:4

Litvínovští junioři začali na ledě Liberce aktivně. Už v páté minutě se v šanci objevil Werner, ale ten si na Hambánka nepřišel. O necelé dvě minuty později se ke střele z mezikruží dostal Hora. Brankář domácích byl pozorný a držel svůj tým. V polovině první části se jeden z litvínovských objevil před brankou Hambánka, ten ho ale vychytal svoji pohotovou lapačkou. Poté se konečně do šance dostali i domácí zásluhou Měchury, který z dobré šance nastřelil jen boční síť. Ke konci první třetiny se dostal do dvou šancí Cikhart, jenže Klika byl proti a první třetina tak skončila bez branek.

Litvínov začal druhou třetinu nejlépe, jak mohl. Hned po dvou minutách se po přihrávce od Stehlíka trefil z levého rohu slovenský útočník Tim Danielčák a poslal Vervu do vedení. Radost z vedoucí branky ale nevydržela Litvínovu dlouho, ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil střelou z mezikruží Matěj Leden a srovnal tak skóre. Chemici ale nečekali dlouho. O dvě minuty později se ke kotouči dostal Jiří Špaček a našel z mezikruží mezírku mezi betony Hambánka. Uběhlo přesně devětatřicet sekund a Litvínov se ujal dvoubrankového vedení. Puk se po hezké souhře dostal až k Timu Danielčákovi, který se nemýlil a připsal si druhou branku v utkání. O deset minut později bylo na hostující střídačce ještě veseleji. Od modré čáry napřáhl Lukáš Stehlík a propálil vše, co mu stálo v cestě. Liberec ale dokázal ještě třiačtyřicet sekund před koncem druhé části snížit na rozdíl dvou branek zásluhou Adama Měchury, který si sám zavezl puk do pásma a poté překvapil Kliku nepříjemnou střelou, která skončila až za jeho zády.

Třetí třetina začala velmi vyrovnaně. Liberec se sice snažil s výsledkem něco udělat, ale Litvínov poctivě bránil a nepouštěl domácí do šancí. Ta přišla až devět minut po začátku třetí třetiny. Zajíček se nejlépe zorientoval v brankovišti a ohrozil Kliku, ten byl ale proti a výborně zasáhl betonem. Litvínov se dostal k menšímu tlaku, ale ani jedna ze střel neskončila gólem a brankář Hambánek držel naděje domácího týmu. Necelé tři minuty před koncem mohl vykřesat jiskřičku naděje domácí Zajíček, který se dostal až před Kliku a mířil mezi betony. Litvínovský brankář ale podržel svůj tým. Domácí to ještě zkusili v šesti, jenže žádná větší šance nepřišla a tři body tak získala Verva.

Liberec
Trenér: Richard Lobo

„Bylo to těžké utkání. Litvínov hrál o všechno a bylo to vidět. Odehrál výborný zápas. Nevyužili jsme naše šance. Litvínov měl dnes lepší koncovku. Vojtěch Hambálek v brance odvedl dobrý výkon.“

Litvínov
Trenér: Radek Mrázek

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Bojujeme teď o každý bod. Jsme rádi, že máme všechny tři. Myslím, že rozhodla druhá třetina, ve které jsme byli produktivnější.“

# Jméno a příjmení P G A B +/- TM
23 Lukáš Stehlík U 1 2 3 3 0
11 Tim Danielčák U 2 0 2 3 0
81 Jiří Špaček U 1 0 1 0 0
21 Lukáš Hocelík O 0 1 1 3 0
5 Matěj Hora O 0 1 1 -1 0
32 Jakub Kroupa O 0 1 1 0 0
27 Prokop Limanovský U 0 1 1 -1 0
88 David Skuhrovec U 0 1 1 1 0
91 Marek Slavík U 0 1 1 2 0
16 Ondřej Baláž O 0 0 0 1 0
25 Vít Beran U 0 0 0 0 2
28 Jakub Hák O 0 0 0 -1 0
78 Eric Iljuk U 0 0 0 0 0
45 Jakub Kuchař O 0 0 0 0 0
10 Ondřej Postl U 0 0 0 -1 0
36 Adam Werner O 0 0 0 1 2
Brankáři
# Jméno a příjmení Ink. Prům. Úsp.
7 Lukáš Klika 2 2 94,3

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Konto našeho srdce před 3 dny

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.