Autor: Lukáš Bolech

Junioři i přes střeleckou převahu doma padli s Havířovem 2:3

Reportáž

Foto Reportáž
Černožlutí junioři nesplnili očekávání a po Chomutovu padli také s Havířovem. Domácí byli zejména v první a třetí části lepším týmem. Jako první se však ujali vedení hokejisté Havířova a svůj náskok i díky využitým přesilovým hrám dokázali po celý zápas udržet. Domácí, stejně jako v minulém zápase, opět vyvinuli v posledních minutách hry velký tlak na hostující celek. Tentokrát se se šesti hráči v poli sice prosadili, ale stačilo to jen na úpravu konečného skóre.
31. kolo, 14.1.2022
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
2:3
0:1, 1:1, 1:1

Litvínov

Čermák – Baláž, Kadár, Hocelík, Hák, Hynek, Kroupa, Werner, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík, Beran, Limanovský, Iljuk, Špaček, Skuhrovec, Slavík.

Havířov

Nowak – Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov, Špaček, Bárta.

Branky a nahrávky

27. Stehlík (Slavík, Baláž), 60. Baláž (Hocelík, Slavík)
7. Špaček (Kyselý, Kubíček), 21. Pastor (Becher, Kočí), 45. Kočí (Becher, Fědor)

0:2, 1:2, 1:3, 2:3

Domácí měli svižnější start do utkání. Do první větší šance se v páté minutě po individuální chybě Horvátha dostal Skuhrovec, s jehož zakončením však neměl brankář Nowak sebemenší problém. O minutu později ujížděl sám na branku Danielčák, který zkusil překonat Nowaka bekhendovým blafákem. I tentokrát byl ale hostující brankář ve střehu a neinkasoval. Kdežto hosté se po pár vteřinách hry mohli radovat. Kubíček nahodil kotouč od modré čáry a těsně před brankovištěm jej přiklepl Adam Špaček. Domácí brankář nestihl zareagovat a šikovná teč znamenala vedení havířovských borců.

Během následujících 10 minut si zahráli chemici dvě přesilové hry. Vytvářeli si šance, byli střelecky aktivní, ale proti nim stál v dobré formě Nowak, jenž všechny pokusy pochytal. Ke konci třetiny se situace obrátila a museli se bránit litvínovští. Avšak s o poznání větším rozdílem. Po dobu 59 vteřin se museli totiž bránit ve třech proti pěti.

Hosté nezaváhali a na začátku druhé třetiny využil početní výhody David Pastor, který tak zvyšoval na 0:2. Ve 26. minutě si šel za nedovolené bránění odpykat svůj dvouminutový trest Kroupa. Paradoxně to bylo právě vyloučení, které dopomohlo Litvínovu k první brance. Lukáš Stehlík ujel z vlastního pásma všem protihráčům a suverénním způsobem provedl kličku zakončenou střelou mezi nohy. Po dalších 40 vteřinách se ocitl ve stejné příležitosti Danielčák, kterému ale ve finální fázi blafáku sjel kotouč z hole. V téže početní nevýhodě se dopustil podrážení Limanovský a bylo nařízeno trestné střílení. Autor Becher si sice poradil s Čermákem, ale ne s brankovou konstrukcí. Tyč zachránila Litvínov od třetí inkasované branky.

Do poslední části šli s výhodou jedné branky havířovští. Domácí se ale místo tlaku opět nechali vyloučit. Hosté této příležitosti během chvilky využili a díky Fabienu Kočímu se jim dvoubrankové vedení bránilo jednodušeji. Posledních 120 vteřin bylo v režii domácích. Litvínov odvolal brankáře a zkoušel hru se šesti hráči v poli. Skórování však přišlo až 14 vteřin před třetí sirénou. Ondřej Baláž se s chutí opřel do odraženého kotouče a Nowakovi nezbylo nic jiného, než lovit puk ze sítě. Litvínovští vyhráli vhazování, nahodili kotouč na Nowaka a opět se hrnuli do pásma. V posledních okamžicích hry se dostali ke slovu Danielčák a Hocelík. Jejich snahy však byly marné a stav utkání už zvrátit nedokázali.