Zápasy - Junioři 25.01.2024
Autor: Vojtěch Honzík

Junioři ve Zlíně ztrátu nedohnali

Foto Reportáž
Mladí hráči Vervy se dnes pokusili zastavit sérii dvou nezdarů, o další extraligové body bojovali ve Zlíně.
17. kolo, 25.1.2024, Extraliga juniorů 2023/24
Zlín, CCM Aréna

Zlín

Uherek – Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Nábělek, Velikovský, Burian, Zavřel – Urban, Čechmánek, Vašíčko, Klimek, Pilát, Ramert, Pešák, Nekvapil, Kaláč, Pražan, Holba, Vaculík.

Litvínov

Stránský – Kladivo, Kubíček, Prokeš, Vyhlídal, Hora, Cipko, Werner – Horský, Postl, Svoboda, Slavík, Tůma, Dohnal, Čech, Peroutka, Vopat, Maštalířský, Ducháček, Scafari.

Branky a nahrávky

14:00 Nábělek (Burian, Pilát, 5/4), 26:20 Pražan (Pešák, Burian, 5/5), 32:55 Vašíčko (Vaculík, 5/5)
57:40 Maštalířský (Slavík, 5/4)

Rozhodčí:
Held, Maršálek – Kráľ, Viskot
Vyloučení:

Využití:

V oslabení:

Diváci:

Střely na bránu:

Průběh zápasu:

3:0, 3:1

Oba celky se letos již potkaly dvakrát a vždy si navzájem vyloupily stadióny. Na vybojované body vedli Berani 4:2.

Dnes začali lépe hosté. Svoboda se dostal k zakončení mezi kruhy, Uherek ovšem zakročil. Stejně tak vzápětí, když tvrdě od modré pálil Kladivo. Zlínští odpověděli dvěma ranami Buriana ze stejné pozice, ale ani ty skórem nepohnuly. Skórem tak pohnul až v přesilové hře Patrik Nábělek, který od modré využil dokonale zakrytého výhledu Stránského. Do přestávky se ještě pokoušel náskok svých barev nevýšit Čechmánek, leč v situaci dva na dva ze zajímavé pozice těsně přestřelil.

V úvodu prostřední periody přišlo malé déjà vu. Verva sice vstoupila do třetiny aktivněji, leč udeřili znovu domácí, když se opět od modré ujala rána k pravé tyči, autorem byl nyní Tadeáš Pražan. Brzy na to dodal na hokejky svých barev klid Sebastian Petr Vašíčko. Ten si na útočné modré zpracoval dlouhou přihrávku od vlastní klece a skákavý kotouč napálil k levé tyči. Podobně se do šance dostal také Holba, ale ten tísněný síť nerozvlnil.

Poslední dějství načal Postl, který ovšem na brankovišti neusměrnil ideálně prudkou příhru ze strany. Hostům se poté nevedlo ani v přesilové hře, v největší šanci si od modré Hora na Uherka nepřišel. Nakonec byl gól naděje jen brankou čestnou, přišel totiž příliš pozdě. Slavík od modré zleva oslovil u pravé tyče Matěje Maštalířského, který dodal výsledku definitivní podobu.

V dalším extraligovém kole se Verva představí před svými fanoušky, hostit bude lídra z Plzně.

25.kolo
(1:1, 2:0, 1:0)