Zápasy 04.11.2022
Autor: Lukáš Bolech

Litvínov nezvládl závěr utkání v Kladně a musí se spokojit s bodem

Foto OhlasySestřih Reportáž
V 18. kole TELH sahala Verva v Kladně ještě tři minuty před koncem utkání na plný počet bodů. Ani dvoubrankový náskok však na výhru nestačil a chemici odjíždějí domů pouze s bodem. Domácím pomohla k oběma brankám hra bez brankáře a v prodloužení následně překlopili utkání na svou stranu.
18. kolo, 4.11.2022
Kladno, ČEZ STADION Kladno
3:2pr.
0:1, 0:1, 2:0 – 1:0

Rytíři Kladno

Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Slováček, Ticháček, Sotnieks, Babka, Cibulskis, Kehar – Kubík, Plekanec (C), M. Procházka – Michnáč, Klepiš, Zikmund (A) – Melka, Indrák, Bláha – Beran, Filip, Brodecki

HC VERVA Litvínov

Godla (Zajíček) – Zile, Zeman, Strejček, Jaks, Demel (A), Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Hlava – Zygmunt, Helt, Havelka

Branky a nahrávky

58. Kubík (Klepiš, Slováček), 60. Zikmund (Beran, M. Procházka), 61. Plekanec (Cibulskis, Kubík)
11. Havelka (Helt, Demel), 40. Kudrna (Sukeľ)

Rozhodčí:
Pilný, Šindel – Lhotský, Hnát
Vyloučení:

Využití:

V oslabení:

Diváci:

Střely na bránu:

Průběh zápasu:

0:2, 2:2, 3:2

Utkání mohli začít úspěšněji domácí, kterým nabídl již v páté minutě dvouminutovou přesilovou hru Jan Strejček. Rytíři ale branku hostujících dobýt v první výhodě nedokázali. Po vypršení trestu zahrozil na druhé straně Radim Šalda, který střelou od modré čáry orazítkoval tyč Bowovy svatyně. V 11. minutě se Filipu Heltovi nabízel najíždějící Patrik Demel. Přihrávka sice na Demela neprošla, ale ke štěstí hokejistů Vervy se odrazila od Antonína Melky k Martinu Havelkovi, jenž ukázkovým bekhendem vymetl z mezikruží pravý horní roh kladenské klece - 0:1. Vstřelení branky černožlutý celek povzbudilo a následný tlak vyústil v podražení Šimona Stránského. Vyloučení domácího kapitána Tomáše Plekance, ale potrestáno nebylo a do kabin odcházely týmy za jednobrankového náskoku ropáků.

Z počátku druhé třetiny měl blízko k vyrovnání Martin Procházka, který ale ztroskotal na Godlově lapačce. Ve 26. minutě přišlo druhé vyloučení Litvínova. Středočechům však nesedla ani tato početní výhoda a chemici si tak vylepšili statistiku ubráněných oslabení. Brankáře Litvínova nepřekonal ani v úniku zakončující Melka, kterému se koncovka nezdařila dle jeho představ. Po klidnějším úseku hry prověřil Landona Bowa pumelicí Josh Wesley. Domácímu brankáři ale nikdo ve výhledu neclonil, a tak neměl se zákrokem vetší potíže. Mnozí by si mohli myslet, že druhé dějství více akcí už nenabídne, jenže to vyvrátil vstřelením druhé branky Vervy Andrej Kudrna. Jake Dotchin se pokoušel odehrát puk do bezpečí, ale v rohu jej skvěle zdvojili Jindřich Abdul s Matúšem Sukeľem, odkud následně posílal slovenský forvard kotouč svému krajanovi, jenž nachytal Bowa střelou nad pravý beton - 0:2.

Třetí třetina byla v režii domácích. Rytíři nebyli spokojeni s vývojem utkání a na herním projevu to dali znát. Kromě střeleckých pokusů zvýšili také svou herní aktivitu. A ke konci utkání dokázali své úsilí přeměnit ve vyrovnání. Nejprve skóroval v čase 57:56 při hře bez brankáře Adam Kubík, který úspěšně tečoval nahození Ondřeje Slováčka od modré čáry - 1:2. Druhý gól domácích přidal v čase 59:12 Ladislav Zikmund, který se nejrychleji zorientoval v předbrankové skrumáži a doklepl kotouč do litvínovské sítě - 2:2.

V prodloužení byli domácí nekompromisní a svého soupeře dlouho netrápili. Po 37 vteřinách od začátku nastaveného času osamostatnil Oskars Cibulskis přesnou přihrávkou Tomáše Plekance, který měl s rozhodnutím do odkryté branky lehkou práci - 3:2.

Sestřih

Rytíři Kladno
Trenér: Miroslav Mach

„Dvě třetiny jsme totálně propadali, Litvínov byl jasně lepší. Kdyby to bylo 0:4 nebo 0:5 po dvou třetinách, tak by se nikdo nemohl moc divit. Ve třetí třetině jsme začali víc bruslit, byli jsme víc v pohybu a vytvářeli jsme si nějaké šance. Asi při nás dneska stálo štěstí a vrátilo se nám to za Hradec. Dneska jsme šťastnější a máme dva body.“

Trenér: Karel Mlejnek

„Po dvě třetiny jsme odehráli velice kvalitní utkání, soupeře jsme nedostávali do vyložených příležitostí. Soupeř trošku změnil hru a byl trošku aktivnější ve třetí třetině, ale že by tam byly nějaké super gólovky, to ne. Nafasovali jsme zkrátka dva góly v šesti. To se samozřejmě někdy stane. Spíš mě mrzí jedna situace v závěru. Nebudu ji radši komentovat, dle mého názoru tam došlo k něčemu, co nebylo dobře.“

25.kolo
7 Kristaps Zile O 0 0 0 -3 0
12 Pawel Zygmunt U 0 0 0 1 0
Brankáři
# Jméno a příjmení Ink. Prům. Úsp.
30 Denis Godla 3 2,95 91,4