HC Litvínov, o.s. v programu akademie

Litvínov patří ke třem klubům, kteří v létě 2012 obdržely statut Akademie ČSLH. Pro udělení licence museli adepti splnit všechny podmínky svazu. Litvínov komisi zaujal zejména velmi dobrým dlouhodobým tréninkovým plánem, zázemím, které je součástí zimního stadionu a možností využívání nedalekých sportovních areálů.

Cílem projektu je výchova špičkového mládežnického hráče schopného konkurovat nejlepším hráčům ve světovém měřítku ve spojení s absolvováním středního vzdělání.

Pro tento cíl museli adepti splnit zásadní podmínky zahrnující vybavení zázemí pro hráče a podmínky pro zajištění výzbroje a výstroje. Byly sjednoceny nároky na tréninkový proces, herní systém a mezinárodní kontakty. Hráči jsou daleko více monitorováni ze strany klubu v otázkách školního prospěchu, docházky a osobní disciplíny prostřednictvím speciálních klubových zástupců pro oblast školství. Je potřebou, aby se spolupráce se školami a rodiči i nadále prohlubovala.

Licenci musí kluby před každou sezónou obhajovat a plnit podmínky svazu. Vedení věří, že ji Litvínov obhájí i pro sezonu 2013/2014. „Chceme, aby se statut Akademie stal značkou kvality v mládežnickém hokeji, ať už pro hráče, jejich rodiče nebo partnery klubu,“ uvedl Tomáš Král, prezident Českého svazu ledního hokeje. Klubům, které splnily podmínky, poskytuje ČSLH podporu v oblasti finančního ohodnocení trenérů, jejich odborného vzdělání nebo spolupráce se zahraničními partnery.

Žáci před 2 dny

Zlatí třeťáci na multisportovním turnaji ve Varech

Třetí třída zakončila uplynulou sezonu účastí na Velikonočním multisportovním turnaji v Karlových Varech. S ostatními týmy poměřila síly v hokeji, plavání, atletice a fotbale. Nakonec obsadila celkové první místo.
Rozhovory - Junioři 19.04.2019

Hodně věcí jsem si uvědomil, hlásí Přemysl Svoboda

Uplynulá sezona pro něj byla zlomová. Přemysl Svoboda nejprve zářil v juniorce, čímž si řekl o šanci v litvínovském A-týmu, zahrál si play off Chance ligy v Litoměřicích a vysloužil si premiérovou pozvánku do reprezentační devatenáctky. Jak ji hodnotí?
Mládež 17.04.2019

Jan Myšák je v konečné nominaci na MS U18!

Česká reprezentace do osmnácti let v pondělí odpoledne odletěla na mistrovství světa do Švédska. Jedním z hráčů byl i šestnáctiletý litvínovský talent Jan Myšák. První zápas sehraje osmnáctka ve čtvrtek proti Bělorusku.