HC Litvínov, o.s. v programu akademie

Litvínov patří ke třem klubům, kteří v létě 2012 obdržely statut Akademie ČSLH. Pro udělení licence museli adepti splnit všechny podmínky svazu. Litvínov komisi zaujal zejména velmi dobrým dlouhodobým tréninkovým plánem, zázemím, které je součástí zimního stadionu a možností využívání nedalekých sportovních areálů.

Cílem projektu je výchova špičkového mládežnického hráče schopného konkurovat nejlepším hráčům ve světovém měřítku ve spojení s absolvováním středního vzdělání.

Pro tento cíl museli adepti splnit zásadní podmínky zahrnující vybavení zázemí pro hráče a podmínky pro zajištění výzbroje a výstroje. Byly sjednoceny nároky na tréninkový proces, herní systém a mezinárodní kontakty. Hráči jsou daleko více monitorováni ze strany klubu v otázkách školního prospěchu, docházky a osobní disciplíny prostřednictvím speciálních klubových zástupců pro oblast školství. Je potřebou, aby se spolupráce se školami a rodiči i nadále prohlubovala.

Licenci musí kluby před každou sezónou obhajovat a plnit podmínky svazu. Vedení věří, že ji Litvínov obhájí i pro sezonu 2013/2014. „Chceme, aby se statut Akademie stal značkou kvality v mládežnickém hokeji, ať už pro hráče, jejich rodiče nebo partnery klubu,“ uvedl Tomáš Král, prezident Českého svazu ledního hokeje. Klubům, které splnily podmínky, poskytuje ČSLH podporu v oblasti finančního ohodnocení trenérů, jejich odborného vzdělání nebo spolupráce se zahraničními partnery.

Mládež před 3 dny

Slavík o historickém milníku: Jsem na mužský hokej připravený

Uplynulý ročník juniorské extraligy nepatřil pro litvínovské mladíky k nejpodařenějším, na jeden velký milník však černožlutí dosáhli: útočník Marek Slavík vyhrál bodování základní části. To se naposledy povedlo Vladislavu Vrtkovi v sezóně 2005/2006, kdy ovládl juniorskou extraligu s 66 body.
Konto našeho srdce 23.05.2023

Derniéra dvojčat pomohla i Janu Alinčovi

Konto našeho srdce využilo potenciál rozlučkového zápasu Viktora Hübla a Františka Lukeše, kterému dalo charitativní rozměr. Výtěžek akce putoval na pomoc bývalému vynikajícímu litvínovskému utočníkovi.
Mládež 07.04.2023

Dorostenci uhájili extraligovou příslušnost

Mladí chemici si v předposledním utkání baráže zajistili setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští ročník.